Tohoto kola, stejně jako dvou předchozích, se zúčastnili i členové Karatedo Tsunami klubu Prachatice. Jednalo se jmenovitě o Karla Nového a Jirku Hrdličku. „Musím říci, že oba, po předchozích, někdy i rozpačitých výkonech, předvedli tentokrát skvělé výkony. Oproti dvěma předchozím kolům totiž Karel přesně dodržoval, co se mu řeklo a na výsledcích to bylo hned vidět. Jeho zápasová bilance v tomto kole byla úctyhodná, a to čtyři vítězství a jediná prohra, kdy v prohraném zápase doslova knokautoval po perfektně načasovaném gyaku cuki svého soupeře. Technika však byla dle rozhodnutí sudích příliš tvrdá, proto Karel v tomto zápase dostal Hansoku a tímto pro něj tento zápas skončil. Jinak Karlovi není co vytknout, držel se rad a pokynů trenéra, prokázal svou bojovnost a hlavně se nenechal unést zápasem samotným,“ pochválil prachatického karatistu jeho trenér David Havlík.

I druhý závodník prachatického oddílu Jiří Hrdlička předvedl excelentní výkony. „Jirka to měl o poznání těžší než Karel, protože nastupoval jak v kata, tak i v kumite. Jeho zápasová bilance byla čtyři vítězství a jedna remíza v kumite, dvě vítězství, jedna remíza a dvě porážky v kata,“ shrnul výsledky závodníka trenér David Havlík a pokračoval v hodnocení výkonu samotného: „Hlavně v kumite měl Jirka svůj den, kdy postupně porazil všechny reprezentanty, kteří na nedávno skončeném mistrovství Evropy JKA v Holandsku získali nejednu medaili. Jednalo se jmenovitě například o Vostárka, Pacovského, Munga, Englera a další závodníky. Jirka tímto jasně prokázal, že do národního týmu ve své věkové kategorii určitě patří. Jirka šel takticky nahoru, zlepšil i techniku úderů, ale hlavní jeho devízou je, že je nesmírný bojovník a bojuje až do poslední vteřiny každého zápasu.“

Výkony obou závodníků prachatického oddílu byly opravdu velmi kvalitní a obdivuhodné. „Chtěl bych proto touto cestou poděkovat oběma našim členům za předvedené výkony v tomto kole, vždyť se v kategorii dorostu stali vítězi tohoto kola Národní ligy, a to i přes nevýhodu jednoho chybějícího člena v týmu,“ vysekl svým svěřencům poklonu trenér Havlík.

Karatisty již za čtrnáct dní čeká mezinárodní kemp Gasshuko 2011.