V Neratovicích se jednalo o II. kolo Národního poháru JKA karate a z Prachatic vyrazili do bojů čtyři dorostenci. „Jirka Hrdlička startoval v kata i kumite mladšího dorostu, Karel Nový se Zdeňkem Kutilem v kumite mladšího dorostu a Michal Hraníček v kumite staršího dorostu,“ představil závodníky trenér David Havlík a doplnil jejich výsledky: „Jirka vybojoval velmi pěkný bronz v kata, v kumite skončil pátý. Zdeněk byl v kumite šestý a Karel osmý. Michal se tentokrát neprobojoval dál z prvního kola.“

Závody v Neratovicích byly poslední prověrkou před Mistrovstvím České republiky JKA, které se konalo uplynulou neděli v Táboře. „Na tento vrchol soutěžní sezony se nominovali kromě Michala Hraníčka všichni výše zmiňovaní závodníci,“ dodal David Havlík. Ale do bojů nezasáhli jen zmiňovaní závodníci, ale i sám trenér. „Je to pravda, nejel jsem do Tábora jen v roli rozhodčího, ale závodil jsem i v kategorii Masters. Jako loňský medailista z republiky jsem měl kvalifikaci zajištěnu,“ doplnil David Havlík.

Tentokrát všichni mladší dorostenci, kteří se na republiku kvalifikovali, vypadli v prvním kole. „Jde totiž o to, že se na republiku kvalifikuje pouze šestnáct nejlepších karatistů v jednotlivých kategoriích. Konkurence je zde tedy velice silná a úspěchem pro kluky bylo již to, že se na šampionát kvalifikovali,“ ocenil výkony karatistů trenér.

Nejlepšího umístění na šampionátu tak dosáhl právě trenér David Havlík. „V kata se představilo deset závodníků a já skončil o jedinou desetinku bodu pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Přede mnou skončili medailisté ze seniorské kategorie, z toho dva reprezentanti Richard Růžička a Honza Steklý respektive Petr Cibulka,“ přiblížil výsledky kata Havlík. Medaili se mu pak podařilo vybojovat v soutěži kumite. „Skončil jsem třetí a o lepší umístění jsem se připravil sám, když jsem knokautoval soupeře a byl následně vyloučen. Vzhledem k tomu, že to bylo již ve finálových bojích, tak z toho bylo zmiňované třetí místo. Škoda, mohlo to být ještě lepší. Opět byla soutěž hodně nabitá, znovu soutěžili medailisté ze seniorů a reprezentanti Cibulka či Kábrt. Mohu být tedy spokojen,“ dodal ke svému vystoupení na šampionátu David Havlík.