I když družstvo dorostenců odjíždělo do Prahy bez dvou klíčových borců (museli zůstat doma s nemocemi) a obsadili sedm váhových kategorií z osmi, podali skvělý výkon a potvrdili, že výsledky, kterých dosahují hlavně v soutěžích jednotlivců, nejsou náhodné.

Prachatičtí dorostenci v zápasech prvního kola podlehli týmu SJ Litoměřice 3:4 a Judoclubu Plzeň 2:4. Porazili domácí USK Praha 4:3 a Judoclub Liberec 5:3.

Je třeba pochválit všechny závodníky, kteří podali velmi skvělé výkony, i když bylo družstvo částečně oslabeno marodkou. Věřím, že v plné sestavě bychom přivezli z Prahy minimálně šest bodů, což potvrdili i ostatní trenéři. Druhé kolo se koná 30. dubna v Plzni a uděláme vše, abychom postoupili do finálové skupiny.

Dorostenecká národní liga je rozdělena územně do dvou pětičlenných skupin. V jarní části se dvoukolově utkají ve skupinách družstva každé s každým. Po jarní části družstva na prvním až třetím místě obou skupin postupují do finálové skupiny a družstva na čtvrtém až pátém místě půjdou do skupiny o udržení v národní lize.

Do podzimní části soutěže jdou družstva s následujícím bonusem bodů: 1. místo 3 body, 2. místo 2 body a 3. místo 1 bod. V podzimní části se utkají družstva ve skupinách systémem každé s každým dvoukolově. Vítěz finálové skupiny získá zlaté medaile a titul Mistr České republiky družstev dorostenců a družstva na 2. a 3. místě stříbrné a bronzové medaile.