Tentokrát možná pořadatele i fanoušky trochu zaskočila nižší účast oproti předchozím turnajům, ale v žádném případě to neubralo na kvalitě bojů. Na Vánočním poháru se objevují pravidelně judisté z Plzně, ale sněhová kalamita na západě Čech jim nedovolila odcestovat a moravské týmy si zase netroufly na dlouhou cestu přes Vysočinu, která byla o víkendu též zavátá.

Každoročně se vypisují tři kategorie jednotlivců a jedna ve dvojicích. V nejnižší soutěži do 66 kilogramů zvítězil Radek Komárek, který vybojoval v barvách Tatranu Prachatice v minulých sezonách nejeden prvoligový zápas. Druhé místo si do Písku odvezl Michal Měřička, na třetím místě skončil domácí Václav Tomášek.

Druhá kategorie byla do 81 kilogramů. Vzájemným soubojům se pravidelně vyhýbají bratři Drahošovi z pořádajícího klubu a Jindřich před turnajem shazoval váhu, aby se dostal do této kategorie. tu pak následně s převahou také vyhrál. Druhý skončil jeho oddílový kolega David Voráček a bronz si odvezl Tomáš Nekola.

Kategorii nad 81 kilogramů vyhrál druhý z bratrů Drahošových, Jakub, a nechal za sebou Tomáše Brodce a Lukáše Nováka.

Velice zajímavou soutěží bývají tradičně souboje dvojic. V nich se musejí vždy objevit borci s nižší a vyšší váhou, do vzájemného souboje pak jdou nejprve lehčí závodníci, po nich těžší dvojice a v případě, že je po dvou zápasech stav 1:1, rozhoduje třetí zápas, do kterého jsou závodníci z dvojic losováni. Tak trochu má pak smůlu ten tým, který si vylosuje lehčí váhu proti těžší, i když není vyloučeno, že ten lehčí něco vymyslí a vyhraje. Vítězství si nakonec vybojovala dvojice Jakub Drahoš – David Voráček. Tady již na bratrský souboj došlo a právě výhra Jakuba Drahoše nad Jindřichem rozhodla o prvenství zmiňované dvojice. Druhé místo tedy obsadil Jindřich Drahoš se svým parťákem Antonínem Turkem a na bronzovém stupínku zde skončili Tomáš a Jan Nekolovi.