„Mistrovství republiky mělo vynikající úroveň, sešlo se to nejlepší, co v republice v současné době v jednotlivých vahách je. Jsem rád, že jsme v Plzni ukázali, že se v Prachaticích dělá dobré judo,“ uvedl spokojený trenér Josef Puš.

Největší radost udělal trenérům samozřejmě v padesátce Jiří Petrášek ziskem zlaté medaile. Loni získal jako starší žák mezi dorostenci stříbro, a tak myslel i tentokrát vysoko. „Do Plzně jsem jel s tím, že by to na medaili mohlo vyjít, byl jsem v republikovém žebříčku na prvním místě. Když jsem však viděl nalosování, moc dobře to nevypadalo, v mé části soutěže byla hodně těžká skupina,“ uvedl ke svým ambicím Jiří Petrášek a pokračoval: „Pokud bych postupoval bez problémů dál, tak bych již v semifinále narazil na kluka, se kterým jsem loni prohrál ve finále. Tady bychom šli proti sobě již o kolo dříve. První dva zápasy jsem bez problémů vyhrál, první jsem vyhrál na deset bodů, druhý na wazari na sedm bodů. Pak mě čekalo zmiňované semifinále a obhájce titulu. Podařilo se mi ho po půl minutě hodit na juko, ale pak jsem si něco udělal s lýtkem. Soupeř začal být aktivní a i on mě hodil na juko a vyrovnal. Šlo se až do prodloužení na dvouminutové Golden skore, kde se mi podařilo ho hodit na ipon. Na finálový zápas jsem pak čekal nekonečné tři hodiny. Šel jsem proti klukovi, kterého pravidelně porážím, takže jsem si věřil. Hodil jsem ho na wazari a své vedení v klidu udržel.“
O tom, že byl Jiří Petrášek se svým vystoupením spokojen, nemůže být nejmenších pochyb. Titul je však motivací do další přípravy. „Můj největší soupeř nyní přechází do juniorů, já ještě zůstávám v dorostu, takže se s ním příští sezonu v mé kategorii nepotkám. Samozřejmě na sobě chci dál pracovat a v příští sezoně se pokusím na tento úspěch navázat,“ hledí již do další sezony Jiří Petrášek.

Prachatičtí však měli na plzeňském tatami další želízka v ohni. Ne vždy to však vyšlo podle představ. „Ve váze do třiasedmdesáti kil šel Lukáš Traxler. Začal výborně. Bylo dvaatřicet lidí ve váze, první kolo měl volné, pak dostal jednoho ze spolufavoritů z domácí Plzně. Lukáš vyhrál na dvě wazari. Ve třetím kole šel o vítěze skupiny se soupeřem z Ostravy. Dvacet vteřin před koncem vedl na juko, ale svojí chybou zápas ztratil. Jeho soupeř šel až do finále, takže Lukáše vytáhl do oprav. Tady v prvním kole jednoznačně vedl, ale smolně se zranil a šampionát pro něho skončil. Škoda, neudělat chybu s tím Ostravákem, tak by šel až do finále,“ komentoval výkon L. Traxlera trenér Puš.

Ve váze do jedenaosmdesáti kil se představil Radek Aleš. Do turnaje nastupoval po zdravotních problémech, které mu nedovolily celý měsíc trénovat. „Přesto šel Radek výborně. Paradoxně prohrál s klukem, kterého vždy poráží. To bylo hned v prvním kole, ale soupeř jej vytáhl do oprav. Tady Radek první zápas vyhrál na deset, stejně se mu dařilo i v dalším zápase. O třetí místo šel proti zkušenému soupeři, který ho hned v úvodu hodil na wazari. Radek do něho šlapal, hodil ho stejným způsobem, ale rozhodčí mu přiznali pouze juko a na to Radek prohrál. Škoda, bylo to vyrovnané utkání. Páté místo je však na republice výborné, navíc si musíme uvědomit, jaké měl Radek předtím zdravotní problémy,“ uvedl k dalšímu závodníkovi Josef Puš
Čtvrtým do party byl ve váze do šedesáti kilogramů Stanislav Pluhař. „Standa měl nejhorší los ze všech čtyř kluků. Hned v úvodu šel s Plzeňákem, který patří do nejlepší trojky v republice. Pral se dobře, ale v závěru zápasu těsně prohrál. Skupina byla tak nabitá, že Plzeňák šel proti pozdějšímu vítězi, tady prohrál a Standu nevytáhl. Škoda, být jiný los, mohl jít Standa dále,“ uvedl J. Puš.

Mládežnické judo má nyní za sebou tři republikové šampionáty a Prachatičtí si dohromady přivezli tři medaile, když posbírali kompletní sbírku. Pro Tatran je to zajisté velice dobrý úspěch. „Tři medaile, to je stoprocentní spokojenost. Sice jsem se staršími žáky na republice nebyl, ale vidím je na tréninku, a tak mohu s čistým svědomím říci, že je to odměna za poctivou přípravu. Kluci makají a každá medaile z republiky je to nejvyšší, co může v žákovských kategoriích v judu být. V republikovém žebříčku jsou naši starší žáci až na dvaatřicátém místě, mezi mladšími desátí a mezi dorostenci šestí. Je to bráno podle aktuálních výsledků, takže šesté místo mezi dorosty je vynikající. To už jsou napůl chlapi a v dorostu se už ukazuje, co od nich čekat v dospělých kategoriích. Tady ty výsledky hodně napovídají,“ dodává k úspěchům prachatického juda na konci této sezony trenér Josef Puš.