V Mohelnici se představila hodně silná konkurence, když se utkaly dvě stovky chlapců a sto padesát děvčat. Prachatičtí měli trojnásobné zastoupení mezi chlapci.

V kategorii do třiceti kilogramů se v prachatických barvách pral Jiří Srch. „Je to výborný závodník, který někdy mívá na závodech smůlu. Pokud nevyhrává, tak je to porážka o jeden bod. V této kategorii se závodníci navzájem těžko háží na jednoznačné vítězství,“ představil judistu trenér Josef Puš a přidal k závodu samotnému: „Co prošel letošní závody Grand Prix, tak většinou kolem třetího místa, republika mu však výsledkově nevyšla. Šel svůj zápas celý, prohrál na juko, ale jeho přemožitel jej pak již nevytáhl do oprav, takže pro Jirku republika skončila. Musím jej však pochválit z druhé stránky, je to dříč, který nechybí na žádném tréninku. Jeden závod sice nevyšel, ale není všem dnům konec.“

Velice dobře vypadal Adam Traxler a mnohými byl pasován minimálně do finále. Nakonec ve váze do 46 kil skončil těsně za stupni vítězů. „Kvalifikační závody šel výborně, v Jihlavě vyhrál, druhý skončil v Týně nad Vltavou. Kromě jednoho závodu byl vždy ve finále. Podle mého šampionát nezvládl po psychické stránce. Všichni na něho tlačili, že to má jasné, že má titul v kapse. Nakonec prohrál na juko s neznámým klukem z USK Praha. Ten mu vůbec neseděl. To bylo Adamovo třetí utkání, předtím dvakrát zvítězil. V dalších dvou zápasech v opravách zvítězil a probojoval se do utkání o bronzovou medaili. Tady prohrál nejtěsnějším výsledkem 0:1, ale musím přiznat, že to bylo zasloužené, soupeř byl zkrátka lepší,“ přiblížil cestu dalšího prachatického závodníka sítem turnaje trenér Puš.

Medaile se nakonec urodila ve váze do šedesáti kilogramů a získal jí Václav Puš. „Vašek šel z našich kluků jako poslední. Vyšlo mu nalosování, v pavouku měli dva závodníci v prvním kole volný los a tím jedním byl právě on. Na druhé straně měl těžší skupinu, vyšli na něho kluci, se kterými se celou sezonu hodně trápil. První zápas vyhrál hozením do půl minuty, což byl velice dobrý začátek. O finále šel s klukem, který byl o pásek výš, ale zabojoval a na juko zvítězil. Hned na začátku se dostal do vedení, které pak udržel. Ve finále šel proti klukovi z USK Praha. Zápas byl hodně kvalitní, do poslední vteřiny nebylo rozhodnuto a nakonec Vašek prohrál na wazari. Vaškovi oproti ostatním našim klukům závod naopak abnormálně vyšel. V sezoně byl maximálně dvakrát třetí, dál se nedostal. Tady to vyšlo,“ komentoval medaili spokojený trenér a otec v jedné osobě.

Nyní v sobotu mají na programu republikový šampionát dorosty a ani zde nejsou Prachatičtí bez šancí na medaile. „Stříbro obhajuje Jirka Petrášek, když loni vyhrál dorost ještě jako starší žák. Radek Alešů i Lukáš Traxler jsou v žebříčku do třetího místa. Standa Pluhař nyní trénuje ve škole v Plzni a jde hodně nahoru. Uvidíme, želízek v ohni máme více, ale raději nepředbíhejme, republikový šampionát je vždy specifickým závodem,“ hledí k dalšímu oddílovému vrcholu sezony Josef Puš.