Po jarní základní části soutěže na tom byli Prachatičtí skvěle, svou skupinu vyhráli a brali si tříbodovou bonifikaci do soutěže o postup do Extraligy. „Našim cílem je postoupit do finálové skupiny,“ říkal ještě před startem letošní soutěže tahoun týmu Jindřich Drahoš. To se podařilo beze zbytku a finálová skupina byla již takovým bonbónkem sezony. O boji o postup do Extraligy nemohlo být řeči, Prachatičtí si byli vědomi síly soupeřů, kteří notně posilovali, aby se do nejvyšší soutěže probojovali.

Již po prvním turnaji finálové skupiny bylo jasné, že bude Tatran bojovat o prvoligové třetí místo. V Turnově Prachatičtí porazili Štolu Praha 5:2, Turnov 3:2 a Chomutov 5:2. Podlehli Jičínu těsně 3:4 a suverénnímu Hradci Králové, který šel jednoznačně za postupem, 0:7. Na třetím místě měli Prachatičtí luxusní čtyřbodový náskok na čtvrtou Štolu Praha.

Druhý finálový turnaj byl na pořadu nyní v Chomutově a Prachatičtí si připsali na konto dalších šest bodů. Porazili Štolu Praha 3:2, Turnov při remíze 3:3 na pomocné body 30:27 a Chomutov opět při nerozhodném výsledku 3:3 na pomocné body 30:22. Své zápasy Tatraňáci vyhráli vesměs před limitem, což byl základ k pozdější výhře na pomocné body. Ani tentokrát si neporadili s Jičínem – 2:5, ani Hradcem Králové – 1:5.

Do Extraligy pro rok 2011 postoupil PSK Hradec Králové, druhý skončil SKPJ Jičín a bronzový Tatran Prachatice. V první lize startovalo dvanáct družstev a do kvalifikace sestoupily SKJ Č. Budějovice a JK Jablonec.