„Přebory se konají každý druhý rok a překvapilo mě, kolik nových reprezentantů a ligových judistů nově pracuje u policie. Dohromady se představila šedesátka závodníků a všichni na hodně vysoké úrovni, policejní republika měla vynikající úroveň,“ pochvaloval si Jindřich Drahoš.
Ve váze do 100 kg se Martin Turek probojoval až do finále, kde již neuspěl. „Ve finále narazil na Kříže, který se pere extraligu za Brno. Byl to výborný souboj a Martin se pral opravdu dobře. Závod byl jedním z hodnotících kritérií na policejní Paříž, ale podobných turnajů bude ještě více. Martin se bude prát o nominaci právě s Křížem. Kritérií je však hodně, například i liga, takže je vše otevřené,“ uvedl k vystoupení svého kolegy J. Drahoš.

Sám Jindřich Drahoš bojoval v kategorii do 90 kg, kterou nakonec vyhrál a získal tak plusové body pro nominaci do policejní reprezentace. „V prvním kole jsem porazil kluka, který mi několik let dělal v reprezentaci dvojku. Byla trochu smůla, že jsme narazili zrovna na sebe. Ve finále jsem porazil závodníka, který se pere extraligu za Hradec Králové. To byl dobrý skalp,“ pochvaloval si J. Drahoš.

Ani jeden z prachatických závodníků si však moc neodpočine, celý Tatran nyní čeká příprava na ligu. „13. března jedeme do Jablonce a chceme si připravit dobrou výchozí pozici pro druhé kolo,“ hledí již k dalšímu programu Jindřich Drahoš.