Vynikajícího úspěchu dosáhl věkem ještě starší žák Jiří Petrášek, když si v kategorii do 46 kilogramů vybojoval stříbrnou medaili. „Byla to satisfakce za žákovský šampionát, kdy dvakrát prohrál na praporky. Tady mu to naopak vyšlo,“ chválil závodníka trenér Josef Puš a doplnil k jeho postupu soutěží: „První zápas vyhrál suverénně hned prvním nástupem 10:0. Ve druhém duelu to bylo delší, ale také 10:0. To bojoval se třetím ze šampionátu žáků, se kterým před čtrnácti dny prohrál. Pak šel Jirka dva celé zápasy a dostal se až do finále. Tady se také pral urputně a favoritovi zápasu vzdoroval skoro tři minuty. pak udělal drobnou chybu a prohrál. V dorostu je to pro kluky ze žáků těžší, protože jednotlivá kola jsou již o minutu delší.“

„Jsem moc spokojen, že to vyšlo na medaili. Celý turnaj se mi docela dařilo. Škoda chyby ve finálovém zápase, kdy jsem dal soupeři až moc prostoru, aby dotáhl chvat,“ zhodnotil turnaj Jiří Petrášek.

Prachatičtí měli v osudí ještě další tři závodníky. „Radek Aleš měl dost smůly. První zápas vyhrál 10:0, ale pak dvakrát těsně prohrál a vypadl. Lukáš Traxler také vyhrál první kolo, ve druhém vedl, ale jeho soupeř v závěru duelu zápas srovnal a nakonec vyhrál. Tento závodník se následně stal vítězem celého turnaje. Radek Šedivý prohrál hned v prvním kole. Prakticky vůbec netrénuje, a tak se nedal čekat žádný velký výkon,“ zhodnotil výkony dalších tří závodníků Josef Puš.

Tento víkend mají na programu republikový šampionát muži. „Jedeme do Teplic a rádi bychom pár bodovaných míst na tamním tatami vybojovali. Bude to hodně těžké, ale ne nemožné,“ říká před šampionátem Jindřich Drahoš, který bude jedním z horkých želízek prachatického oddílu.