„Celkem se představilo na pět stovek závodníků z deseti zemí. Byl to obrovský a nádherný závod a jsem rád, že jsme též promluvili do bojů o medaile,“ uvedl úvodem trenér mladých judistů Prachatic Josef Puš.
Nejhodnotnější výkon předvedl v kategorii starších žáků nad 73 kilogramů Radek Aleš, který si do Prachatic veze stříbrnou medaili. „Radek se pral vynikajícím způsobem a do finále postupoval poměrně hladce. V boji o zlato narazil na trojnásobného mistra Slovenska, kterému nakonec podlehl. Výkon na celém turnaji to byl výborný,“ chválil svého svěřence Josef Puš.
Těsně před branami finále skončili starší žáci Jiří Petrášek (–46 kg) a Stanislav Pluhař (–60). „Kluci opět podali výborné výkony, ale zbyly na ně jen bramborové medaile za čtvrtá místa. Jirka Petrášek narazil v semifinále na výborného Moldavana, měl ho v držení, ale neustál to a nakonec těsně prohrál. Podobné to bylo i v boji o bronz,“ přiblížil boje Josef Puš a dodal: „Výborně se prali i ostatní naši závodníci, výkony těchto tří však byly doslova mimořádné a ukázali jsme konkurenci, že se s prachatickým judem musí počítat i na silném mezinárodním poli.“