V Rakousku se představilo 422 žáků ze třinácti států Evropy (Litva, Bělorusko, Ukrajina, Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Německo a Rakousko). V silné konkurenci získali borci z Prachatic dvě zlaté medaile, jednu bronzovou, dvě čtvrtá a dvě šestá bodovaná místa.

V soutěži bodování družstev získalo spojené družstvo Prachatic, Plzně a Jihlavy pro Českou republiku první místo a pohár pro nejlepší družstvo před Litvou, Slovenskem, Rakouskem a Běloruskem. Mezi mladšími žáky vybojoval zlato Radek Aleš ve váze nad 55 kilogramů. Bronz získal ve váze do 28 kg Tomáš Hakl. Čtvrtá místa vybojovali de vahách do 50 kilo Petr Lácha a do 55 kilogramů Jan Kolda. I mezi staršími žáky přivezli Prachatičtí zlato. Postaral se o něj ve váze do 50 kil Lukáš Traxler. Šeté bodované místo pak přidal Jakub Kovář (nad 65 kg).

„Mezinárodního turnaje ve Vídni jsme se zúčastnili poprvé a byl jsem překvapen velkým počtem zúčastněných států a hlavně vysokou úrovní borců. Naši kluci podali super výkon a velkou měrou přispěli k zisku poháru o nejlepší družstvo. Po telefonickém rozhovoru s trenérem mládeže Jaroslavem Křížkem jsme shodně konstatovali, že výsledky a výkon našich borců již není náhoda, ale poctivá systematická práce s mládeží v oddíle judo a blížíme se tak nově vzniklým trenérským střediskům, pracujících ve svazu juda. Účast na mezinárodních turnajích v zahraničí nás stojí nemalé finanční prostředky, které se stále hůře shání. Věřím, že i za přispění rodičů nebudeme muset zrušit některé závody a plánované množství tréninkových jednotek a závodů v letošním roce splníme. V každém případě si to přístup a výkon borců s oddílu juda TJ Tatran Prachatice plně zaslouží,“ říká trenér judistů Jan Kolda st.