V závěru uplynulého týdne se uskutečnil v Prachaticích tréninkový kemp mladších a starších žáků judistů Jihozápadního regionu pod vedením trenéra Sportovního gymnázia v Plzni. Tohoto kempu se zúčastnilo celkem třiatřicet frekventantů, z nichž bylo osm z oddílu juda TJ Tatran Prachatice.
V rámci tohoto kempu se uskutečnila i Velká cena Prachatic. Domácí závodníci si vedli na tatami velmi dobře a dokonce získali čtyři první místa.
Pomyslné zlato vybojovali v kategorii mladších žáků ve váze do 26 kil Tomáš Hakl, ve váze do 60 kilogramů Robert Tříska a ve váze do 66 kil pak Radek Aleš. Další zlato pro prachatické barvy vybojoval mezi staršími žáky ve váze do 73 kilogramů Jakub Kovář. Prachatičtí získali i tři stříbrné medaile, a to v mladších žácích zásluhou Petra Láchy ve váze do 45 kil a mezi starším žactvem pak díky výkonům Radka Šedivého ve váze do 50 kilogramů a Radka Aleše ve váze do 66 kil. Bronzy vybojovali mladší žáci Jan Kolda do 50 kg a Jiří Petrášek do 38 kg.
Mladí prachatičtí judisté mají svůj program opravdu hodně nabitý a již dnes je čeká další velké měření sil s konkurencí. Dvanáctka závodníků Tatranu se představí v rámci mezinárodního turnaje v rakouském Rorbachu. Prachatickým se již tradičně na mezinárodním poli daří, a tak všichni věří, že ani medaile v Rakousku nebudou viset příliš vysoko a některé poputují k nám.