Kvalitní sezona

„Uplynulý rok byl určitě mou nejlepší sezonou. Já jsem vlastně od roku 2005, kdy jsem se zúčastnila MS v Montrealu, lepší sezonu nezažila. Byla jsem dost často nemocná,“ vrátila se ve své kariéře zpět Lenka Jarošová a dodala: „Už na evropském šampionátu v krátkém bazénu v Rijece v zimě 2008 jsem plavala docela dobře a doufala, že ten následující rok bude dobrý. A nakonec také byl.“

Splněné limity

Těch mezinárodních vrcholů sezony měla na programu Lenka několik a z tohoto pohledu to byla sezona hodně náročná. Musela se však na ně kvalifikovat. „V dubnu jsem si na mezinárodních závodech ve Vídni vytvořila výborný osobní rekord a splnila limit na letní Univerziádu. O několik týdnů později se mi podařilo v Českých Budějovicích zaplavat další osobní rekord, kterým jsem splnila další limit, a to na světový šampionát v Římě. Další dobrý závod mi vyšel v Brně, kde jsem udělala nový český rekord na znakařské dvoustovce. Ten mě zase posunul na evropský šampionát do tureckého Istanbulu,“ vypočítala důležité a zlomové závody uplynulé sezony Lenka Jarošová.

Univerziáda

Letní Univerziáda se konala v Bělehradě a konkurence se sem jako již tradičně sjela velmi kvalitní. „Plavala jsem tam dvoustovky znak a kraul i stovku motýlka. Časy se vesměs pohybovaly na hranici mých osobních rekordů. Nejlépe jsem dopadla na znakařské dvoustovce, tady jsem se probojovala do semifinále a vyplavala konečné velmi dobré šestnácté místo,“ přiblížila první vrchol sezony L. Jarošová.

Svět

Závodem nejvyšší kvality bylo v uplynulé sezoně samozřejmě mistrovství světa v Římě. Tam se sjela největší možná konkurence. „V Římě to byly nádherné závody. Plavala jsem stovku motýlka a český rekord v čase 1:01,19 mě dostal na padesáté místo v této soutěži. Nový český rekord jsme s holkama zaplavaly i na polohové štafetě na 4x100 metrů, ve které jsem plavala motýlkářský úsek. Spolu se Simonou Baumrtovou, Petrou Chocovou a Petrou Klosovou jsme zaplavaly čas 4:06,43,“ vrátila se spokojeně k vrcholnému závodu plavkyně.

Evropa

Mistrovství Evropy v tureckém Istanbulu bylo přehlídkou skvělých časů mladé plavkyně. „Plavala jsem tam samé osobní rekordy, což bylo vynikající. Vůbec jsem nečekala, že bych se mohla dostat i do finále, to byl superúspěch. Na motýlkářské stovce jsem stlačila čas pod minutu a výkonem 59,64 udělala nový český rekord. Na znakařské dvoustovce mě čas 2:06,05 posunul z osmého místa až do finále. Tam jsem skončila časem 2:06,89 desátá,“ vypočítala spokojeně úspěchy Lenka Jarošová.

Dobře i doma

I na závodech v domácích bazénech si Lenka vedla výborně a po celou sezonu plavala na hranici osobních a českých rekordů. „Doma jsem splnila většinu limitů a plavala samé osobní rekordy. na zimním mistrovství republiky v Českých Budějovicích jsem marodila. Podobné to bylo i při letním mistrovství v Praze, kde jsem startovala jen ve štafetě a motýlkářské padesátce. Tam jsem získala druhé místo. V Budějovicích jsem vyhrála dvoustovku znak a stovku motýlka. Velká cena Brna, která se plavala před Istanbulem, byla také výborná. Padalo tam mnoho českých rekordů. Byly to závody, kde se plnily limity na Evropu. Já jsem tam například zaplavala dopoledne český rekord na dvoustovce znak, ale v odpoledním finále mi ho zase sebrala Simona Baumrtová,“ doplnila na závěr výsledky ze závodů v České republice Lenka Jarošová.
Popřejme plavkyni, která vyšla z prachatické líhně, aby se jí dařilo i v sezoně následující a lámala další české rekordy.