Na sportovní akci v Žernovicích se divákům představilo celkem šest týmů. Po velmi napínavých zápasech si pohár pro vítěze zaslouženě odnesli hráči domácího celku.

„Prachatičtí hokejbalisté se rozhodli, že hřiště v Žernovicích uzpůsobí herním podmínkám. Přípravy na tento podnik zahrnovaly jednak úpravu samotného hřiště, jeho okolí a prostoru budoucích šaten, ale také občerstvení a propagaci pomocí tištěných pozvánek i videoupoutávky. Myslím, že nakonec jsme stihli svou práci včas a divákům nabídli kvalitní sportovní podívanou,“ uvedl k hlavní přípravě turnaje jeden z jeho pořadatelů Josef Parkman.

Turnaje se zúčastnilo celkem 6 celků: Highlanders PT, Bohemia Club 111 PT, Betonova Holubov, Plav/Velešín, Falcon ČB a Olešník. Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin z nichž vždy dva nejlepší celky postupovaly do semifinále. Poslední umístěné týmy ve skupinách pak čekal souboj o 5. místo.
„Skupinu A vyhráli po výhře na nájezdy domácí Horalové před Olešníkem, třetí skončil Plav/Velešín. Druhou skupinu B pak suverénně ovládlo mužstvo Falconu před Betonovou B a týmem Clubu 111, který měl před zahájením turnaje jistě vyšší ambice. Jeho hráči ale nepředvedli dobrý výkon a nemohli se tak těšit na vyřazovací boje. Menší náplastí tak bylo pro tým Club 111 alespoň vybojované 5. místo po výhře nad Velešínem,“ popsal přehledně boje ve skupině Josef Parkman.

V úvodním semifinále na sebe narazili Horalové a Betonova B. Utkání dospělo až do nájezdů, které do finále poslaly domácí, kteří měli více štěstí. Druhé semifinále mezi Falconem a Olešníkem mělo také vyrovnaný průběh, ale produktivnější byli nakonec hráči Olešníka, kteří tak znovu měli zkřížit hokejky s týmem Highlanders. Falcon si pak spravil chuť po výhře 2:0 nad Betonovou „B“ v souboji o 3. příčku.

„První vyrovnaný souboj obou finalistů ve skupině skončil vítězstvím Highlanders na samostatné nájezdy. Finále ale mělo naprosto odlišný průběh. Horalové měli po celý zápas optickou i střeleckou převahu (23:5), která jim nakonec pomohla k vítězství 3:1. Pohár pro vítěze tak protentokrát zůstal doma. I ostatní mužstva však byla oceněna poháry a navíc byl v každém týmu vyhlášen nejlepší hráč, který pak obdržel věcnou cenu. Nezapomnělo se ani na individuální ocenění, které představovaly ceny pojmenované po legendách prachatického hokejbalového týmu,“ řekl dále k hokejbalové akci Parkman.

„Bieberle Trophy“ získal brankář Highlanders Pavel Študlar, který třikrát vychytal výhru na nájezdy, ve kterých byl pokořen pouze jednou. „Kerekeš Trophy“ pro nejlepšího obránce pak získal Petr Ruprecht z HC Olešník, který i ve svém věku stále ukazuje na hřišti ohromný přehled. „Pešek Trophy“ pro nejlepšího střelce (útočníka) získal opět domácí Jan Turek za 2 vstřelené branky a 1 asistenci. Nejproduktivnějším hráčem se nakonec stal a „Kotlík Trophy“ obdržel Jiří Čipera, opět z týmu Highlanders, za 2 branky a 2 asistence.

Cenu útěchy a cenu fair play, obě v podobě lahodného moku, pak obdržely týmy Bohemia Club 111 a Falcon ČB.
„Do všech jedenácti vyrovnaných utkání, ve kterých padlo celkem třicet branek, zasáhlo téměř pětasedmdesát hráčů a přihlížela zhruba dvacítka diváků všech věkových kategorií. Turnaj se uskutečnil bez větších problémů a tak jedinou kaňkou byla nepřízeň počasí, které zhruba od poloviny turnaje znepříjemňovalo život jak hráčům na hřišti, tak přihlížejícím. Můžeme jen doufat, že příští rok bude mít tento turnaj pokračování, možná i se zahraniční účastí,“ dodal na samotný závěr jeden z organizátorů turnaje Josef Parkman.