HBC Prachatice – SK Suchdol nad Lužnicí B 5:3 (0:2, 2:1, 3:1)

První čtvrtfinále přineslo sice bojovný ale ne moc pohledný hokejbal. Domácí si vytvářeli šance, ale branky dávali hosté. Od druhé třetiny tlak domácího týmu ještě narůstal a postupně přišly i branky. V závěru měli domácí viditelně i více sil a dovedli utkání do vítězného konce.

Prachatický gólman Študlar viděl utkání takto: „Důležitý první zápas čtvrtfinále play off po nepříliš šťastném začátku skončil v náš prospěch. Na soupeře ze Suchdolu jsme doslova vlétli, ale naše šance zůstaly bez brankové odezvy. Naopak Suchdolští šli do vedení po nenápadné střele z levého křídla, která zaplachtila nad brankářovou vyrážečkou přímo do šibenice. Nutno dodat, že k velké radosti valné většiny přítomných diváků. O několik minut později bylo ještě hůř, poskakující míček trefil suchdolský hráč v úniku přímo ze vzduchu a bylo to 0:2. Náš tým to naštěstí nepoložilo a do druhé části jsme vběhli jako polití živou vodou. Dlouho jsme bušili na vrata Libora Švejnohy, až se nám podařilo jejich zámky dvakrát prolomit, pokaždé po samostatném úniku a blafáku do bekhendu. Třetí část už byla o poznání vyrovnanější, po šancích na obou stranách jsme šli do vedení po silou vůle využité přesilovce. Soupeř mohl vyrovnat, ale samotný hráč před brankou trefil naštěstí jen tyčku. A tak se opět dostalo ke slovu otřepané nedáš – dostaneš a opět z nájezdu a bekhendového blafáku jsme soupeři utekli o dvě branky a zdálo se, že zbytek třetiny dohrajeme v klidu. Bohužel si ale vybral slabší chvilku náš gólman, který propustil střelu z úhlu mezi betony. K další větší šanci už jsme ale Suchdol nepustili a naopak jsme kontrovali trefou do prázdné branky na 5:3. Díky kluci, i přes mojí nervozitu a ne moc suverénní výkon jsme to zvládli.“

Sled branek: 12,08 a 13,25 D. Lakatoš 0:2, 15,36 S. Květoň (Turek) 1:2, 24,04 Markytán (Sedláček) 2:2, 36,14 P. Bušek (Markytán) 3:2, 42,14 Janda (M. Leffler) 4:2, 43,25 Paďourek 4:3, 44,48 Markytán (J. Leffler) 5:3.

HBC Prachatice – SK Suchdol nad Lužnicí B 7:2 (2:1, 1:0, 4:1)

Druhé čtvrtfinále bylo úplně jiné. Domácí měli převahu pouze v úvodní třetině, od druhé upadla hra do podprůměru. Prachatičtí byli o poznání přesnější, důraznější a v závěru se jim začalo dařit i v zakončování akcí, když hosté s narůstajícím skóre rezignovali.

Z pozice brankáře to P. Študlar komentoval: „Druhé pokračování vyznělo výrazně v náš prospěch, i když průběh zápasu tomu neodpovídal. Na soupeře jsme skočili rovnýma nohama a zatlačili jej do jeho obranné třetiny. Z našeho tlaku vyplynul faul, který potrestal přesilovkovou trefou Jedna Turek. O několik minut později jsme se radovali podruhé. Další šance už jsme ale nevyužili a tak mohli Suchdolští kontrovat přesnou střelou přes obránce do horního růžku. Ve druhé části se hra vyrovnala. V první polovině si šance vypracoval Suchdol, ale naštěstí pro nás bez gólového efektu. Potom jsme opět hráli prim my, tlačili se před soupeřovu branku, ale vždy chybělo pár centimetrů a štěstí ke gólové radosti. Nakonec se trefil až tvrdou střelou od modré Michal Kadlec. Těsně před koncem mohl Suchdol vyrovnat po nahrávce na zcela volného hráče. Tomu však střela úplně nesedla a náš brankář si s ní poradil. Třetí část byla rozkouskovaná několika vzájemnými vyloučeními, a tak se hrálo téměř stále ve čtyřech. Suchdolským jsme nabídli výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou dokázali bleskově využít znovu po skryté střele přes klubko hráčů. Naštěstí jsme převzali iniciativu a soupeře téměř k ničemu nepustili, naopak jsme utekli na rozdíl dvou branek. Poté měl tři dobré šance na korigování stavu i Suchdol, ale zůstaly nevyužity. Nám to tam naopak začalo padat a nakonec jsme navýšili naše vedení na pět branek. V sérii tedy vedeme 2:0, ale nic není hotovo, příští týden pokračujeme a uvidíme, jak se nám na horké půdě v dalekém Suchdolu povede. Komplikací může být i čtvrtý vyšší trest Markytána, který k odvetám nemůže nastoupit.“

Sled branek: 4,08 Turek (Kadlec) 1:0, 4,16 J. Leffler 2:0, 5,23 Kovář 2:1, 29,22 Kadlec (Švácha) 3:1, 34,09 Šlápota 3:2, 35,56 Turek (J. Leffler) 4:2, 40,54 Bárta (Janda) 5:2, 43,02 Kadlec (Turek) 6:2, 44,26 Turek (Šebesta) 7:2.

Josef Parkman