Prachatičtí hokejbalisté se tentokrát utkali s týmem Orel Č. Budějovice, pro který to byl takřka existenční zápas, jelikož je v tabulce s minimálním náskokem na poslední postupové příčce do play – of.

HBC Prachatice – OREL Č. Budějovice 5:4 ( 2:0, 2:4, 1:0)

Začátek duelu vyšel domácím na jedničku a brzy vedli o tři branky. Poté ale nepochopitelně polevili a soupeři přepustili iniciativu. K celému utkání se pro Deník vyjádřil jeden z prachatických gólmanů P. Študlar.

„Tento zápas byl pro náš tým další zkouškou ohněm. Po podzimním vítězství na hřišti soupeře (4:1) jsme byli favorité a první třetina vskutku naplnila papírové předpoklady. Bez problému jsme ji vyhráli 2:0 a protihráčům povolili jen 6 střel na naši branku. Druhá část však byla noční můrou obrany, ale na druhou stranu se musela líbit přítomným divákům, jelikož taková přestřelka se v naší soutěži jen tak nevidí. Po navýšení skóre na 3:0 přišla studená sprcha v podobě dvou branek v naší síti. Orli pak dokonce vyrovnali při vlastním oslabení po neuvěřitelné brance téměř přes celé hřiště. Naše bojové nasazení to však nezmrazilo, a tak jsme opět šli do vedení 4:3. Zanedlouho se bohužel našim sokům opět podařilo vyrovnat po závaru v naší třetině. Pro poslední část jsme proto vystřídali gólmany. Bylo jasné, že tuto třetinu rozhodně jediný gól. Díky své bojovnosti jsme si vysloužili opět vedoucí branku, zatímco soupeř neskóroval. Vyhráli jsme tedy těsně, ale přece. Od druhé třetiny se také zajímavě změnil obraz hry. Náš tým vypálil za zbývajících 30 minut na hostující branku pouze 14 střel, kdežto Orli vyslali na naše gólmany 37 pokusů. O to je vítězství cennější a sladší,“ uzavřel své živé povídání spokojený Študlar.

Vítězné utkání daleko stručněji zhodnotil také kapitán týmu Jan Turek. „Konečně jsme se dostali z té pomyslné ponorky a negativní nálady v týmu a opět zabojovali jako jeden muž. Tato výhra se nerodila lehce, o to více si jí cením.“ Po tomto utkání mají Prachatičtí na třetím místě v tabulce 31 bodů. Naopak soupeřům Dynamu (25) a Zlivi B (22) už zbývá jen teoretická naděje na zlepšení postavení v tabulce.

Sestava HBC Prachatice:
L. Lux, P. Študlar, J. Švácha, J. Cabák, R. Šebesta, M. Leffler, M. Kadlec, J. Turek, S. Květoň, J. Markytán, J. Leffler, P. Bárta, M. hřebík, M. Mík.