HBC Prachatice – SK Tábor B 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Po vcelku vyrovnaném průběhu utkání se z vysokého vítězství radovali důraznější a přesnější hosté, když třikrát skórovali při neúplném počtu hráčů na hřišti, z toho dvakrát dokonce v oslabení.

„Co říci k utkání? Bylo zvláštní, pro nás hodně smolné a soupeř ke svému umu měl naopak i velký kopec štěstí. První třetina vyrovnaná, ale my dostali tři góly, když byl dvakrát hráč sám před bránou a jednou to byl nešťastný odraz. Ve druhé třetině byl náš velký tlak korunovaný gólem, když se Tábor dostal jen ke třem akcím v naší třetině, ale opět mu to stačilo na dvě branky. Poslední část kopírovala tu první, snížili jsme na 2:5, ale poslední slovo měli Táborští, opět samotný hráč před bránou,“ komentoval utkání gólman HBC Pavel Študlar.

„Zápas nás nezastihl v dobrém rozpoložení, spíše to vypadalo, jakoby tým jindy obětavých a bojovných horalů ještě spal tvrdým zimním spánkem. Chuť a zápal pro hru, nasazení, jiskra, šťáva, to vše nám chybělo. V neposlední řadě štěstíčko při proměňování šancí, ale to přichází ruku v ruce s již zmiňovaným a přeje těm, kteří mu jdou naproti. A to my jsme tentokráte nebyli, proto jsme si vyhrát nezasloužili,“ zhodnotil zápas kapitán HBC Prachatice Jan Turek.

Josef Parkman