HC Vimperk – HC Humpolec 8:3 (2:0, 4:0, 2:3). První mistrovské utkání se vimperským povedlo. Hosté přijeli do Vimperka s minimem hráčů a nestačili zvláště rychlostně, jejich největší hvězdou byl útočník Vratislav Hřeben, který kdysi ve Vimperku hrál ještě národní ligu. Domácím ze současného kádru chyběli v útoku J. a S. Hrubí a v obraně zraněný Voldřich a Vávra s Valentou, nad jejichž účinkováním v mužstvu zatím visí otazník.

Domácí začali stálým tlakem a první velkou příležitost spálil při přesilovce Machovec, vzápětí ve 4. minutě Hail poslal do samostatného úniku Pitla a ten sice obtížně, ale přece jen poprvé prostřelil humpoleckého brankáře Sochora. Po další neproměněné přesilovce hosté srovnali hru, ale branky se nedočkali. Naopak v další vimperské přesilovce vyslal na branku Coufal lehkou střelu, která doplachtila za záda brankáře podruhé. Domácí se zklidnili a do konce třetiny ještě zaujala Pešlova střela těsně vedla a Novákova boční tyč.

Úvod druhé třetiny opět patřil dobře hrající vimperské třetí lajně, ve 24. minutě nabil Král nezištně Pitlovi před branku a ten zvyšoval na 3:0. Pak se Vimperk musel bránit dvojnásobnému oslabení, ubránil se a ve 27. minutě předvedl po ose Šindler – Novák – Pešl nejkrásnější brankovou akci zápasu. Domácím narostla křídla a kolem 30. minuty vstřelili další dvě branky. Nejdříve Janda vybruslil zpoza branky před humpoleckého brankáře a zvýšil na 5:0 a o minutu později zopakoval ten samý kousek Novák. Do konce třetiny se hrálo opravdu živelně domácí někdy až bezhlavě útočili a hosté opláceli stejnou měrou, takže brankáři obou mužstev se pořádně v bráně zapotili.

Když již v první minutě třetí třetiny vstřelil přesnou střelou Slabý do sítě Humpolce sedmou branku, počali diváci skandovat deset, deset. Ale jejich přání nebylo vyslyšeno, po malé nedůslednosti hosté vstřelili ve 43. minutě svoji první branku a za 3 minuty při přesilovce druhou. Ve 48. minutě Janda vstřelil osmou branku domácích a opět připomněl, kdo je pánem na ledě. Nicméně hra se již rozdrobila a upadla do průměru, takže do konce utkání padla pouze v 53. minutě poslední branka zápasu do sítě Vimperka, když humpolecký Hřeben ukázal, že nic ze svého umění nezapomněl, prosadil se přes tři hráče a Grulichovi nedal šanci.

Sestava Vimperka: Grulich (připraven Kašpar) – Gabauer J., Coufal, Machovec , Šindler, Gabauer M., Ženíšek, Frček – Slabý, Janda, Vinš – Pešl, Novák, Rücker – Král, Pitel, Hail – Pulkráb, Lácha.