Šárka Grabmüllerové startovala v závodě Elite a vybojovala si celkové šesté místo, ale v pořadí Mistrovství Evropy skončila pátá. „Třetí totiž skončila Američanka Garrardová, která si Evropu zkusila jako přípravu na světový šampionát. Ta se do pořadí Evropy nezapočítávala,“ upřesnila prachatická závodnice posuny v pořadí.

Závodilo se v Lygne a Šárka se vracela spokojena. „Je to tak, s pátým místem jsem spokojená. Na programu jsme v závodě elity žen měly šest kilometrů běhu, osm kilometrů na kole a dalších osm kilometrů na lyžích. Ještě před závodem rozhodli pořadatelé o zkrácení cyklistické trati. Podle jejich mínění byla trať až příliš měkká, ale zase až tak hrozné to nebylo. Problém byl spíše v tom, že se všechny tři disciplíny odvíjely na jednom dvoukilometrovém okruhu,“ uvedla k trati prachatická triatlonistka a pokračovala: „Na běžecké části jsme si se soupeřkami trať hodně rozdupaly, na kole zase vyjezdily a na lyžích to pak již bylo hodně rozbité. Moje slabina byla tentokrát na kole, protože jsem moc neriskovala a jela raději na jistotu, abych nepadala. Byla jsem tedy o něco pomalejší než soupeřky. V běhu na lyžích se mi pak již nepodařilo se dotáhnout na medailové pozice. Celkově jsem však s výkonem i umístěním spokojena.“

Výsledky závodu elity žen: 1. Marthe Myre (NOR) 1:20:56, 2. Hanne Tronnes (NOR) 1:23:08, 3. Emma Garrard (USA) 1:23:10, 6. Šárka Grabmüllerová (CZE) 1:26:21.

V Norsku startoval i manžel Šárky Grabmüllerové Ivo a i on si ve své kategorii vedl velice slušně. „Ivo startoval v kategorii Age group a v té své skončil druhý, když jej porazil pouze Ital Marco Bethaz. Zaváhal především v běhu, ale samozřejmě měl ze stříbrné medaile velkou radost,“ chválila svého manžela Šárka a dodala: „Bohužel si Ivo nemohl stoupnou na stupně vítězů, protože jsme pospíchali na letiště, abychom to stihli zase do práce.“

Norská anabáze manželů Grabmüllerových však nekončí, o víkendu se sem vracejí. „Hned letíme do Norska zpátky, protože se tady o víkendu koná mistrovství světa. Konkurence samozřejmě bude zase o něco větší než na Evropě,“ doplnila Šárka.