Mistři pokořeni

A právě on nám okomentoval velký úspěch našich hráčů, kterým bylo vítězství 1:0 nad Venezuelou v prvním zápase, nad týmem, který se již může pyšnit tituilem mistrů světa zpřed několika let. „Byl to velmi těžký zápas. Venezuela se stala před deseti lety mistrem světa a chtěla na tento úspěch navázat. Soupeř byl favoritem. My však dali již ve třetí minutě branku a měli další šance. Oni nás pak hodně mačkali, ale my sehráli v defenzivě super zápas. Brankář Honza Klíma měl fantastický den a my navíc i štěstí, protože soupeř nastřelil čtyři tyče. Zvládli jsme to a proti Kanadě jsme již šli s cílem vyhrát, což by nás posunulo mezi osm nejlepších,“ komentuje zápas s Venezuelou Ondra Šafránek.

Postup

Ve druhém zápase si naši futsalisté opravdu poradili i s Kanadou, když vyhráli 3:2. „Měli jsme minimálně osm dalších tutovek, které jsme neproměnili. Rozhodčí moc dobře nepískali a tak trochu Kanadě pomáhali. Přesto jsme vyhráli a byli ve čtvrtfinále. O první místo ve skupině nás pak čekal zápas s Kolumbií, což je favorit favoritů celého šampionátu a vicemistr světa z minulého šampionátu,“ vrátil se k zápasu s Kanadou O. Šafránek.

Velký favorit

A právě v dalším zápase Kolumbijci ukázali, co to je sálovka v podání jihoamerických mužstev. „Prohráli jsme 10:0. Není co komentovat, prostě to nešlo, jsou snad o 150 let před námi. My hráli hrozně, ale podle mne to bylo tím, že oni si na hřišti s námi dělali, co chtěli. Prostě hrůza,“ nehledal žádné výmluvy k porážce O. Šafránek.

Na čtvrtfinále

Včera byl na šampionátu den volna a dnes se hrají čtvrtfinálové zápasy. Naši futsalisté by jako druhý tým skupiny C měli narazit na vítěze skupiny D, kterým je celek Peru. Ten ve skupině nejprve porazil ambiciozní Rusko 8:5, poté Bolívii 2:1, ale nakonec podlehl Kostarice 3:4. Určitě hratelnější soupeř než vítězové ostatních skupin (Argentina, Paraquay a Kolumbie). Pokud by naši neuspěli, čekala by je ještě skupina o 5. – 8. místo. Postup do semifinále by byl fantastický. Mezi osmi jsou kromě šesti jihoamerických týmů a našeho celku ještě Belgičané. V každém případě je to již nyní největší úspěch naší sálovky v celé její historii. Chybí jen třešnička na dortu.