V loňské sezoně prachatičtí sálovkáři nepřešli ve čtvrtfinále přes celek z Bělovsi, když v Českých Budějovicích dvakrát o dvě branky prohráli. Rok před tím jim čtvrtfinále play off uteklo o jediné místo, skončili po dlouhodobé části devátí.

V právě skončené dlouhodobé části tohoto ročníku celostátní ligy skončila Polička čtvrtá a Strabag Lubryco Prachatice pátý. Dle propozic play off se tedy zítra bude hrát dvojutkání těchto soupeřů na palubovce týmu Novabriku. Polička patří dlouhodobě k předním českým týmům v tomto sportu a je favoritem tohoto souboje. Strabag však ve vzájemných zápasech dokazuje, že se s tímto soupeřem dá hrát. V dlouhodobé části soutěže první utkání vyhrála před Vánoci Polička těsně 2:1, když Strabag v tomto duelu vedl a měl další výborné šance. V odvetě v Českém Krumlově skončil souboj nerozhodně 3:3, když Prachatičtí dvakrát v zápase vedli. Jak je tedy vidět, v této sezoně soupeři sehráli dva dramatické zápasy a něco podobného slibují i zítřejší dva zápasy. Doplňme, že v sezoně minulé hrál Strabag s Poličkou první zápas nerozhodně 1:1, ve druhém prohrál 1:5. Loňská sezona Poličce vyšla nadmíru dobře a celou soutěž vyhrála. Obhajobu bude chtít Strabag soupeři zkomplikovat.

První utkání se hraje v 16 hodin. Po jeho skončení je půlhodinová přestávka a hraje se odveta. V případě, že po těchto dvou zápasech budou mít oba celky stejně bodů i stejné skóre, pokračuje se v nastavení 2x5 minut. Pokud se nerozhodne ani v nastavení, přijdou na řadu pokutové kopy.