Představila se čtyři družstva, prvoligový celek Bombarďáci Větřní, krajskou ligu hrající Strabag Lubryco Prachatice B, vítěz okresního finále Prachaticka TK Rumpál Prachatice a vítěz českobudějovického finále MED České Budějovice.

MED Č. Budějovice – Bombarďáci Větřní 3:5 (2:4). Favorit vstoupil do turnaje vítězně, když si po celé utkání udržoval dostatečný náskok.
Strabag Lubryco Prachatice B – TK Rumpál 0:6 (0:2). Jednoznačně dominoval vítěz prachatického okresního kola. Zkušený celek přehrál mladíky ze Strabagu bez větších problémů. Střelecky se zaskvěl třemi brankami Martin Šicner.
Rumpál Prachatice – Bombarďáci Větřní 10:3 (5:0). Utkání jednoznačně vyznělo pro prachatický tým, který vedl nad účastníkem celostátní ligy ve 14. minutě již 3:0. Úvod druhého poločasu sice patřil mužstvu z Českokrumlovska, ale Prachatičtí si uhlídali svůj náskok, který v závěru poločasu ještě navyšovali. Po dvou výhrách si Prachatičtí připravili výbornou pozici k celkovému prvenství.
MED České Budějovice – Strabag Lubryco Prachatice B 3:3 (1:0). Zápas se podobal přesýpacím hodinám. Obě mužstva se střídala ve vedení, až nakonec vše skončilo spravedlivou dělbou bodů.
TK Rumpál Prachatice – MED České Budějovice 7:5 (2:4). Poslední utkání bylo pro vítěze prachatického poháru nejtěžší ze všech. Po 12 minutách Rumpál prohrával 0:3, hráči si možná před utkáním mysleli, že jim vítězství spadne samo do klína a přistoupili k zápasu až příliš vlažně. Až oddechový čas a patřičná domluva od trenéra, kterého znají sálovkáři od nás z okresu jako Vráťu „Tarasova“, zabrala. Prachatičtí stačili do poločasu ještě snížit a po změně stran otočili skóre ve svůj prospěch. Vítězství v krajském kole Českého poháru již tedy bylo realitou.
Bombarďáci Větřní – Strabag Lubryco Prachatice 5:7 (2:1). Prachatičtí hráči věděli, že jen vítězství jim zajistí celkové druhé místo v turnaji, a proto začali utkání útočně a snažili se zakončovat ze všech pozic. V prvním poločase se jim sice střelecky nedařilo, ale závěr utkání jim vyšel výborně a zajistili si druhé místo v turnaji.

Suverénním způsobem tedy krajské finále poháru vyhrál Rumpál Prachatice a tím získal i právo účasti v celostátním finále této soutěže. To se bude v této sezoně hrát v Českých Budějovicích. Nejlepším hráčem turnaje se stal Martin Šicner právě z kádru Rumpálu.

Doufejme, že se novopečený krajský vítěz a náš okresní zástupce celostátního finále Českého poháru zúčastní s tak silným týmem, jako se představil ve Vodňanech a umístí se co nejvýše, aby všem ukázal, jak kvalitní sálovka se hraje právě u nás v Prachaticích.