První soutěží byl tradiční duatlon v Dubném a prachatičtí závodníci se zde neztratili. Nejprve se běželo 6 kilometrů, následovalo 24 kilometrů na kole a končilo se tříkilometrovým během. Ve startovním poli tentokrát chyběl prachatický Martin Debnar, který si plnil reprezentační povinnosti, a tak byl závod otevřený až do posledního metru.

První běžeckou část vyhrál prachatický junior Václav Lebeda těsně stíhaný oddílovým kolegou Erikem Lorencem a táborským Korousem. Na kole nejrychleji šlápl do pedálů Krejčí z Trisku České Budějovice a propracoval se do vedení těsně před mladého prachatického závodníka, hned za nimi byli v těsném závěsu další tři závodníci vedení Lorencem. Bylo tedy jasné, že závěrečný běh přinese pořádné drama. To také přišlo a mělo medailové vyústění pro prachatické závodníky. Drtivým finišem vyhrál Erik Lorence, který za sebou nechal o pět vteřin domácího Zajíce, třetí doběhl Korous. Václav Lebeda již nevydržel nasazené tempo a skončil celkově pátý se ztrátou necelé minuty na celkového vítěze. Vyhrál však suverénně o necelé dvě minuty svou kategorii. Dvanáctý v celkovém pořadí, kdy bylo hodnoceno pětapadesát závodníků, skončil Jan Hron.

První triatlonový závod Jihočeského poháru je na programu nyní v neděli v Prachaticích. Plavecká část je na programu od 10 hodin v bazénu a plave se 250 metrů. Do cyklistické části se startuje ve 12.30 hodin od Obvodního oddělení Policie ČR a jede se 9 kilometrů na parkoviště Sedýlko pod Libínem. Zde je druhé depo, odkud pak na závodníky čekají 3 kilometry běhu k rozhledně na Libíně.

Již v sobotu se koná závod v Dětském triatlonu. Závodí děti od předškolního věku až po třetí třídu základní školy a distance tratí jsou přizpůsobeny právě těmto kategoriím. Start plavecké části bude v 9 hodin v prachatickém bazénu, kolo a běh je pak na pořadu ve sportovním areálu vedle bazénu.