Do závodu juniorů nastoupila hned pětice českých reprezentantů. Ti si vedli velice dobře na plavecké části a vesměs vyplavali z vody na předních pozicích. Na třetím místě se dostal do prvního depa Tomáš Kabrhel, hned za ním Lukáš Červenka a jako třetí z našich, celkově šestý v pořadí, vyplaval právě prachatický Martin Debnar. Další dva čeští reprezentanti byli v té chvíli těsně za první desítkou závodu.

Na kole se nejprve vytvořila asi patnáctičlenná skupina, ve které z českých závodníků chyběl pouze Kalus, takže pro spolupráci v peletonu to byla velice dobrá výchozí pozice. Hodně takticky však jeli reprezentanti Francie, kteří se snažili závodní pole co nejvíce brzdit, aby se do této skupiny dostali jejich nejlepší závodníci Montoya, Court a Inostroza, kteří jsou slabšími plavci, ale na druhé straně kvalitními běžci. Na čele se tak sjela velice početná vedoucí skupina.

Běžecky je na tom z českých závodníků nejlépe Martin Debnar, a tak se dalo čekat, že z nich skončí nejlépe. To také potvrdil, a i když nastoupil k závodu po předchozím nachlazení a viroze, obsadil výborné šesté místo. Ostatní Češi na běhu ztráceli a propadli se až do čtvrté desítky závodu.

Pořadí v cíli: 1. R. Montoya 59:26, 2. S. Court (oba FRA) 59:33, 3. W. Sullwald (JAR) 59:41, 6. Martin Debnar 1:00:00, 33. Milan Záleský 1:02:27, 36. Lukáš Červenka 1:02:57, 38. Tomáš Kabrhel 1:03:18, 44. Jiří Kalus (všichni CZE) 1:05:28.