Dorostenci

„Závod byl především pro dorosteneckou kategorii poměrně dlouhý. Plavalo se 750 metrů, na kole se pak jelo 20 kilometrů a na závěr se běželo 5 kilometrů,“ uvedl trenér prachatických triatlonistů Miroslav Lorenc a doplnil k závodu dorostenců, ve kterém startoval Václav Lebeda: „Přestože se současně jednalo o Závod olympijských nadějí, ze zahraničí zde byli jen Maďaři a pár Slováků. Vašek má v poslední době poměrně stabilní formu, ale na kole dělá drobné taktické chyby. Tentokrát měl kvalitní plavání a z vody vylézal spolu se svými největšími konkurenty. Na kole však trochu ztratil, musel celý jeden okruh šlapat sám, což ho stálo hodně sil. Naopak běh měl přímo excelentní, patřil k nejlepším a předbíhal i závodníky z mužské kategorie. Celkově dosáhl na čtvrté místo, z českých závodníků byl druhý.“

Juniorky

O nominaci na evropský šampionát do Irska bojovala Barbora Hlaváčová. Nakonec se do výpravy nedostala. „Možná na ni trochu dolehla tíha kvalifikace na významné závody. Plavání i kolo měla Bára na velice kvalitní úrovni. V depu mezi kolem a během ji však jedna ze soupeřek nešťastně praštila kolem do čela, Bára ztratila cenné vteřinky a vybíhala na trať za vedoucí skupinou. To ji trochu rozhodilo a navíc ještě přišly při běhu křeče, které pravděpodobně pramenily z velkého vedra. Bára skončila čtvrtá a do Irska se nekvalifikovala,“ přiblížil závod juniorek Miroslav Lorenc. Dodejme, že na druhém místě skončila prachatická závodnice v barvách BH České Budějovice Aneta Grabmüllerová.

Junioři

Dalším želízkem v ohni v boji o kvalifikaci na evropský šampionát byl junior Martin Debnar. Ten se do reprezentačního výběru vešel. „Martin výborně zaplaval a udržel se největších konkurentů Kočaře a Kršňáka. Pak se však trochu zadrhl v depu před cyklistickou částí a soupeři mu trochu cukli. Na kole se tentokrát musel spolehnout jen sám na sebe a snažil se skupinku před sebou stáhnout. Na běžeckou část pak vyrážel z pátého místa. Běh měl suverénně nejrychlejší, dva soupeře předběhl a skončil třetí. Být závěrečná disciplína na deset kilometrů, věřím, že by ještě první dva v cíli potrápil. Celkově to byl hodně vyrovnaný závod a v cíli byl Kočař jen o dvě vteřiny před Kršňákem,“ přiblížil M. Lorenc závod juniorů.

Evropský šampionát v Irsku je na programu hned první červencový víkend. Držme Martinu Debnarovi palce, aby se mu vyhnuly všechny technické problémy a vybojoval co nejlepší umístění.