"Jak to tady vůbec bude, vždyť zde vadí plno aut," kroutil hlavou nad zaplněnou Zahradní ulicí Jaroslav Rokůsek, který se přišel na prémii podívat, a dodal: "To jsem zvědav, jak to tady zvládnou na zpomalovacím retardéru." Podobných dotazů bylo hodně, navíc nikde nebyla označena prémie. Až dotaz na služebnu Městské policie v Prachaticích situaci osvětlil. "Trasa průjezdu Prachaticemi byla na poslední chvíli změněna, přes Malé náměstí a Zahradní ulcí se nejede. Po sjezdu od nemocnice se závodníci dají doleva na obchvat, pak doprava Novou ulicí a na křižovatce s Krumlovskou ulicí opět vpravo," zněla informace z MP.

Stihl to jen ten, kdo byl na Malém náměstí autem, a to jen vjezd cyklistů do křižovatky ulic Nová a Krumlovská, odkud bylo na místo rychlostní prémie ještě hodně přes kilometr. Škoda, mohli mít cyklisté na prémii docela dobrou diváckou kulisu. A možná cyklistika na Prachaticku přišla o další příznivce. "Hodinu tady na Malém náměstí čekám, až tudy projedou. Mám zkažený celý den, jakoby nemohlo projet auto s informací, že byla trasa změněna. Je vidět, že jim o diváky nejde," odcházel znechuceně z místa, kde měla prémie podle oficiálních informací být, Jan Přibyl. "To si snad z lidí dělají srandu," přidal se Karel Kubička.

Je škoda, že prachatický fanoušek ze závodu nic neměl. Závod to je celkově určitě velice zajímavý a kvalitní, o čemž svědčilo početné startovní pole, ale určitě by měl být divák na prvním místě. Dnes to neplatilo, o změně trasy se dozvěděl jen málokdo, a to většinou až na poslední chvíli.