Sešel se neuvěřitelný počet čtyřiceti vyznavačů této hry. „Čtyřicet účastníků jsme nikdy na podobné akci neměli. Přijeli velice silní hráči z Českých Budějovic, soutěž oživili i hráči z Volar a z Vimperka. Tak početně obsazený a především tak herně kvalitní turnaj jsem ještě neabsolvoval,“ hodnotil klání za pořadatele Václav Korous.

O kvalitě turnaje hovoří i to, že se jej zúčastnili všichni vítězové turnajů pořádaných v posledních letech na Prachaticku. „Je to tak, představili se bývalí vítězové René Olle, Petr Syrovátka, Luděk Šoupa, Václav Kaufman starší, Šimon Valeš, Vojta Zajac, Luboš Dokulil i vítěz minulého klání ve Vlachově Březí Jaroslav Fleišman,“ doplnil V. Korous.

Hrálo se na pět kol a rozhodoval opět nejnižší součet umístění z jednotlivých kol na stolech. Vítězem se nakonec stal Miroslav Šácha z Českých Budějovic, který čtyři kola vyhrál a jednou byl druhý. Za vítězství si odvezl DVD rekordér. Druhý skočil vimperský Radek Tichý a na třetím místě Vojtěch Zajac z Volar. Těsně pod pomyslnými stupni vítězů byli již výše zmiňovaní Luboš Dokulil a Šimon Valeš.