Pořadatelem akce jsou Obec Buk a Hasiči Buk a pohárovému závodu bude velet starosta Buku Antonín Mráz.

Přihlásit se lze do závodu ještě na internetové adrese www.jcp–mtb.cz, samozřejmě bude možnost se dohlásit ještě na místě startu, ovšem s příplatkem 30 korun k základnímu startovnému.

Prezentace závodníků je v místě startu do 10 hodin, o půl hodiny později odstartují na trať kategorie dětí do 7 let. O čtvrt hodiny později vyrazí na svou trať děti do 9 let v náborovém závodě chlapců i dívek, přesně v 11 hodin je plánován start předžáků a předžákyň do 11 let. Mladší žáci a mladší i starší žákyně pak vyrazí na trať v 11.30 hodin a přesně na poledne je určen čas startu kategorií starších žáků a kadetek. Ve 12.45 nasednou na kola kadeti, muži hobby a muži masters, o pět minut později začnou svůj závod juniorky a ženy. Ve dvě hodiny odpoledne padne poslední startovní výstřel, a to pro soutěže juniorů a mužů v kategorii Elite s licencí.

Pro závodníky je povinnou výbavou přilba a rukavice, podmínkou startu je pak podepsané Prohlášení. Závodí se podle pravidel Českého svazu cyklistiky a případného upřesnění propozicemi Jihočesko – Bavorského poháru MTB.