V sobotu se na prvním závodě seriálu Kolo pro život České spořitelny v Letech u Prahy nejlépe umístil Martin Stošek, který dojel 30. v celkovém pořadí a vyhrál tak s přehledem kategorii juniorů. V kategorii juniorek dojela na druhém místě Miroslava Hanžlová. Na kratší trati dominoval Jan Vastl a vyhrál kategorii kadetů, na třetím místě v kategorii i absolutně dojel Adam Piloušek.

V pořadí již 5. ročník Jihočesko – bavorského poháru horských kol odstartoval v neděli v bavorském Waldkirchenu.

Táhlá stoupání a prudké sjezdy prověřily zdatnost a umění bikerů. Potěšitelné je, že nezklamali čeští zástupci. Ti bodovali ve většině kategorií. Zvláště dobře si vedli bikeři z vimperského týmu Česká spořitelna. Josef Kamler zvítězil v kategorii muži Elite. V juniorech byl první Martin Stošek, třetí skončil Lukáš Pomezný. Úspěch týmu završil druhým místem v kategorii kadetů Jan Vastl.

Pohár horských kol pokračuje v neděli na vimperském Vodníku. Druhý závod se jede jako Velká cena Vimperka a mistrovství Jihočeského svazu cyklistiky v MTB cross country pro rok 2011. Závod je rovněž zařazen jako mezinárodní závod UCI, kategorie C2 muži Elite. Pořadatelé z Bike klubu Vimperk připravili závodníky náročnou trať. Řada technických a silových úseků na okruhu dlouhém 3,5 kilometru prověří umění bikerů. Start první kategorie je v 10.30 hodin. Junioři a muži Elite šlápnou do pedálů ve 14.00 hodin.