Se závodníky si zahrálo především počasí. Čtyřiadvacet hodin deště, start v pořádném lijáku a trať tím pádem hodně náročná. „Počasí hodně zkomplikovalo trať, je to podmáčené a plno bláta. Dávejte si všichni velký pozor na technicky náročných místech trati,“ apelovala na závodníky při rozpravě před závodem Eva Jedličková z pořadatelského klubu.

Startovalo se v sobotu v pravé poledne systémem Le Mans. Na závodníky tedy nejprve čekalo nějakých 300 metrů běhu k připraveným kolům a pak hurá na trať. Každé kolečko se startem a cílem na Vodníku mělo něco přes jedenáct kilometrů. Do závodu se v soutěžích jednotlivců, dvojic a čtveřic dohromady zapojilo kolem 140 závodníků.

Závod končil v neděli úderem poledního. Lepší byl ten, kdo vícekrát projel cílem kola, případně byl v cíli posledního průjezdu dříve. „Tak je to za námi. V absolutním pořadí vyhrál tým Diskotýpci s ujetými 368 kilometry, což je pořádná porce. S náročným terénem, ale i s nepřízní počasí, se mezi jednotlivci nejlépe poprali Tomáš Kozák a Lucie Zrnová. Vítězům gratuluji a smekám před všemi, kteří dojeli do cíle,“ krátce dodal k závodu Petr Samek z pořadatelského týmu.

Zajímavé je určitě se nejprve podívat na nejrychlejší kola závodu. Vůbec nejrychlejší kolo zajel Josef Kamler za 32:05 minut, druhý nejrychlejší byl Lukáš Malý (oba z vítězné čtveřice Diskotýpci) za 34:02 a třetím nejrychlejším byl Jiří Csirik za 34:40, který jel Vodnickou desítku dvojic. Hned za ním byl nejrychlejší muž ze singlzávodu Tomáš Kozák, který zvládl nejrychlejší kolo za 34:56.

Doprovodnou Vodnickou desítku jelo pět dvojic a nejrychlejší v cíli byl Penachy Team (Stošek, Csirik), který ujel 161 kilometrů. Druhá byla smíšená dvojice Lemry (Jedličková, Braun) se 126,5 km a na třetím místě Valící se Štajni (Předota, Hudečková) se 115 km.

GIANT Vimperská 24 – absolutní pořadí: 1. Diskotýpci (Malý, Janda, Harazim, Kamler) 368 km, 2. dimp – GIANT (Myška, Nový, Jauering, Němota) 333,5 km, 3. VSK Vsetín (Schlosserová, Patala, Heryán, Galda) 322 km (11:19:44 v cíli), 4. Bike Sport Supermix (Fiala, Krymová, Kalita, Čapek) 322 km (11:20:47 v cíli), 5. Bike Team Filip (Andrle, Čechurová, Čechura, Švarc) 322 km (11:33:32 v cíli).
Jednotlivci muži: 1. T. Kozák 264,5 km, 2. R. Musil 253 km, 3. F. Škoda 230 km, 4. R. Balko 195,5 km, 5. R. Vrkoč 172,5 km.
Jednotlivci ženy: 1. L. Zrnová 138 km, 2. P. Baumruková 115 km (10:31:25 v cíli), 3. S. Matušíková 115 km (11:44:53 v cíli).
Jednotlivci muži veteráni: 1. A. Synek 218,5 km, 2. S. Průša 195,5 km, 3. L. Kristian 161 km, 4. B. Dušek 126,5 km, 5. Z. Vejrosta 103,5 km.
Jednotlivci ženy veteránky: 1. R. Vejrostová 69 km.
Dvojice muži: 1. InsportLine Team Lipník (J. Oleš, M. John) 253 km, 2. Cyklo Sport pit stop (O. Janeček, O. Kašpar) 241,5 km, 3. Ltd. Edition (M. Skořepa, T. Vosátka) 230 km, 4. Valašská 24 (M. Anděl, R. Korytář) 207 km, 5. EXTREMO (F. Vondra, P. Rottner) 184 km.
Dvojice mix: 1. Eva a Robin (R. Čížek, E. Syslová) 207 km, 2. CentralBike (J. Vláčil, P. Maxová) 126,5 km, 3. Dračiska (D. Fajgara, P. Fajgarová) 57,5 km.
Čtveřice muži: 1. Diskotýpci (L. Malý, A. Janda, K. Harazim, J. Kamler) 368 km), 2. Přežít a dojet (J. Vimr, M. Svojgr, R. Nováček, R. Hostalek) 287,5 km, 3. FAVEL (T. Rozsypal, J. Bek, J. Hicl) 276 km, 4. Máslíčka (D. Fremut, J. Balner, M. Holeček, P. Pustějovský) 264,5 km, 5. Víkendoví jezdci (F. Bari, M. Hozák, P. Maroušek, S. Malý 253 km.
Čtveřice mix: 1. VSK Vsetín (D. Schlosserová, Z. Patala, L. Heryán, Z. Galda) 322 km (11:19:44 v cíli), 2. Bike Sport Supermix (J. Fiala, J. Krymová, R. Kalita, L. Čapek) 322 km (11:20:47 v cíli), 3. Bike Team Filip (P. Andrle, M. Čechurová, M. Čechura, J. Švarc) 322 km (11:33:32 v cíli), 4. Bike Klub Lipany (K. Španihelová, A. Urbanovský, L. Feltovič, P. Krajňák) 310,5 km, 5. Cyklobulf Hrobce (O. Landkammer, T. Fejfárek, A. Doucha, P. Zahradníková) 299 km.
Čtveřice muži veteráni: 1. dimp – GIANT (P. Myška, M. Nový, M. Jauering, P. Němota) 333,5 km, 2. Šumavský oldboys (J. Lenc, R. Pech, S. Hadrava, F. Mondl) 287,5 km, 3. 2V Bikers Old (P. Klár, P. Tolar, P. Kubáč, V. Houdek) 207 km.