Jedná se o zajímavý okruh, který nepostrádá žáídné závodní atributy. Jsou zde zajímavá stoupání, rychlé sjezdy a nepříjemné změny směru.

S konkurencí se budou prát především závodníci vimperského ČS MTB. Solidně v prvním závodě v Teplicíéch zajeli mezi mužskou elitou Josef Kamler s Lukášem Malým, kteří se prosadili hlavně v kategorii pod 23 let. Otazník startu visí nad L. Malým, který se zranil před týdnem při Fox Galaxy maratonu v Prachaticích. „Uvidíme před závodem, zda nastoupí,“ dodává trenér Jiří Lutovský.

Mezi ženami bude chybět Tereza Huříková. Ta jede ve stejnou dobu Skotský pohár zařazený do světové bodované kategorie E2. „V Kutné Hoře nezískávají ženy body do mezinárodního žebříčku, takže jsme zvolili start na Skotském poháru. Jede se na trati, kde se pojede i mistrovství světa, takže si to Tereza bude moci pořádně najet,“ hlásil přímo ze Skotska trenér Lutovský.

Mezi juniory by mohl do závodu po absenci v Teplicích naskočit Matěj Nepustil. Zkusil si minulý týden kratší závod Jihočeského poháru a měl by podpořit v boji o čelo další závodníky Miroslava Fleišmana, Aleše Jandu a Jakuba Magnuseka. „Matěj byl delší dobu nemocný, tak uvidíme, co to s ním udělá. Bude startovat zezadu, stejně jako Kuba Magnusek,“ doplňuje k této kategorii Jiří Lutovský. Mezi juniorkami by měla prohnat ty nejlepší Jana Valešová a do boje by mohly promluvit i závodnice prachatického Anlenu Galaxy.⋌