Školička

V prostoru nad chatou Horské služby na Zadově je v provozu Lyžařská školička Ski Zadov, která je určena pro děti z blízkého okolí a z ní se rekrutují také závodníci Bike klubu Vimperk. „Školičku vedou instruktorky, které již předtím vedly školu při areálu Zadov. Školička je určena pro místní a děti z regionu, je to deset lekcí za zvýhodněných podmínek a je provozována víkendově. Byla tam řada šikovných dětí, a tak jsme si řekli, že by stálo za to dát dohromady oddíl sjezdového lyžování, který patří pod Bike klub,“ hovoří o propojení školičky Ski Zadov a Bike klubu Jiří Lutovský.

Závodníci

Vyspělejší lyžaři trénují na těžších terénech, a to několikrát týdně. V neděli jsme na ně narazili na horní části sjezdovky Kobyla. „Tady již pilujeme techniku, najíždíme si branky jako na závodech. Včera jsme byli závodit na Lipně a nebylo to špatné. Před Silvestrem byl dokonce závod tady u nás na Kobyle,“ říká Jiří Lutovský a doplňuje k oddílu samotnému: „Existujeme již tři roky a pracujeme i přes léto. V zimním období jsme v pátek a neděli na sjezdovkách, navíc se dvakrát v týdnu trénuje na běžkách. Někdo zvládá velmi dobře oboje, někdo se zabývá buď sjezdem, nebo během. Samozřejmě nezůstáváme jen na Zadově, ale vyjedeme si i na těžší terény. Nyní koncem týdne plánujeme vyrazit do Rakouska na Hochficht. Dík za přípravu dětí patří i dalším trenérům, se sjezdaři mi pomáhají Vašek Had a Katka Smrčková, běžeckou část mají na starosti Šárka Sásková a Věra Horká. Jak jsem již říkal, jsme určitým způsobem propojeni se Ski Zadov, a tak nám ve volných chvílích pomáhají i instruktorky z této školy.“

Čísla z Lipna

Jak již bylo řečeno, závodníci Bike klubu se o víkendu zúčastnili závodů na Lipně, kde se jel Kramolínský obřák. Vimperští závodníci soutěžili v těch nejmladších kategoriích a výborné je především třetí místo Terezy Sáskové. Zde jsou výsledky kategorií, kde startoval Bike klub.

Přípravka hoši (1999 a mladší): 1. M. Hrabák (Písek) 1:17,26, 2. F. Najman (Ž. Ruda) 1:25,23, 3. F. Navrátil (Lipno) 1:27,06, 12. Samuel Jirouš (Bike klub Vimperk) 1:51,45. Přípravka dívky: 1. K. Kozlíková (Písek) 1:31,02, 2. A. Pexová (Chlum) 1:42,65, 3. Tereza Sásková (Bike klub) 1:50,09.

Předžáci (1997–98): 1. J. Maleček (MATY) 1:09,79, 2. M. Müller (Bohemia) 1:13,09, 3. J. Voráček (Strakonice) 1:14,91, 5. Ondřej Lutovský (Bike klub) 1:21,72.