Velký svátek čeká na všechny příznivce sportu, především vyznavače horských kol.
Bike klub Vimperk pořádá ve dnech 20. až 22. července ve spolupráci s ČSTV a Lyžařským areálem Zadov-Churáňov mistrovství republiky cross country na horských kolech. Celá akce je pod patronací města Vimperk a Jihočeského kraje.
O mistrovské tituly přijede na Zadov bojovat kompletní česká špička v čele s mistryní světa Terezou Huříkovou, či další českou reprezentantkou Kateřinou Nash-Hanušovou, která na závody přiletí z USA, kde žije.V mužské kategorii jsou přihlášeni například Jaroslav Kulhavý s Milanem Spěšným, nejlepší čeští závodnící světového poháru.
Na Šumavě se rovněž představí účastnící mistrovství Evropy. To se koná o týden dříve v turecké Cappadoccii. Je tedy možné, že diváci uvidí na vlastní oči evropské medailisty, neboť reprezentace odjíždí do Turecka v silném složení a bude mít hned několik horkých želízek v ohni.
Další lákadlem je určitě start jednoho z našich nejúspěšnějších lyžařů Lukáše Bauera startujícího v kategorii Open. Po odmlce se do programu vrací atraktivní závod týmových štafet, na řadu přijde v sobotu večer.
Na akci tohoto druhu nesmí chybět doprovodný kulturní program. V tomto směru bude o diváky dobře postaráno. O dobrou náladu diváků se v sobotním odpoledni postará DJ Michal Trobl, který je známý především z motorkářských srazů. V pozdějších hodinách se k němu přidá rocková kapela Strahov, ta si přiveze i předkapelu.
Zajímavé představení připraví přítomným fanouškům trialista Mirek Lisý se svou motorkou. Ve večerních hodinách přijde mezi návštěvníky lyžařského areálu fakír s ohněm. Samozřejmostí je občerstvení a celá řada cen připravených pro diváky.
Vstupné na celé kulturní odpoledne je dobrovolné. Výtěžek bude předán pořádajícímu oddílu na podporu dětí a mládeže. Dostat se na mistrovství republiky na Zadov je možné linkovým autobusem. Odjíždí z vimperského nádraží v půl jedné a jede po trase Vimperk-Zdíkov-Stachy-Zadov. Na zpáteční cestu je připraven svozový autobus po stejné trase s odjezdem ze Zadova ve 22:30.
Pořadatelé jsou připraveni. V případě nepřízně počasí, přesunou kulturní program do bowlingcentra „U Horejšů“.