Spartak Kaplice – BK Vimperk 83:74 (36:36). V první čtvrtině pokračovalo střelecké trápení vimperských basketbalistů ze zápasu ve Strakonicích, neproměnili opět několik vyložených šancí, prohrávali v úvodu druhé čtvrtiny již 23:9 a vypadalo to na další špatný výsledek. Pak se výrazně zlepšili v obraně i v útočné fázi a dokázali do poločasu vyrovnat.
Ve druhém poločase se obě družstva střídala ve vedení až do stavu 69:69. V závěru utkání se hosté dopustili několika taktických chyb (tří hráči se vyfaulovali, technická a nesportovní chyba), a tak se vimperští hráči připravili o možné vítězství.
Body Vimperka: Klímek – 16, Kautman, Lukáš – 10, Hodina – 9, Matyk, Susol – 8, Sitár – 7, Vácha – 6.

Sokol Písek „B“ – BK Vimperk 61:68 (30:35). Ještě lepší výkon podali basketbalisté Vimperka na písecké palubovce. Přizpůsobili se rychlé hře mladých domácích hráčů a především v obraně využili svých zkušeností i větší síly. O svém vítězství rozhodli v závěrech třetí a čtvrté čtvrtiny, ve kterých zaznamenali patnácti respektive devítibodovou šňůru.
Body Vimperka: Klímek – 16, Sitár – 15, Hodina – 12, Susol – 9, Kautman – 7, Matyk – 6, Gála – 3.

Vimperští basketbalisté tak s pěti výhrami obsadili v základní části oblastního přeboru sedmou příčku a postoupili do nadstavbového play off, ve kterém narazí na druhý celek tabulky BK Tábor. První utkání sehrají 6. března v Táboře, druhé pravděpodobně 7. března od 9.30 ve Vimperku.

Jan Heřta