Po prvním poočase, ve kterém se Vimperským nedařilo střelecky, prohrávali 33:28. Ve třetí čtvrtině však zlepšili obranu, vytvářeli si lepší střelecké pozice a otočili průběh utkání ve svůj prospěch (39:47), což se ukázalo rozhodující pro zbývající průběh zápasu. V úvodu závěrečné čtvrtiny dovolili domácím snížit na rozdíl dvou bodů, přesto si až do samého závěru udržovali mírný náskok.
Za Vimperk body zaznamenali: Hodina – 27, Klímek – 15, Matyk – 12, Kautman – 8, Sitár – 3, Vácha – 2.
Vimperští basketbalisté tak postoupili do druhé kola, ve kterém narazili na velmi silného soupeře, ligový celek strakonického „áčka“. Přestože muži BK Vimperk prohráli vysoko 45:76 po poločase 17:40, sehráli velmi kvalitní utkání. Se soupeřem sice drželi krok pouze úvodních šest minut do stavu 6:7, přesto favorita potrápili dobrou obranou a dokázali získat dost míčů. Za soupeřem zaostávali v úspěšnosti střelby především v prvním poločase a v přechodu do rychlého protiútoku.
Body Vimperka: Matyk, Sitár – 10, Hodina, Klímek – 7, Vácha – 4, Lukáš – 3, Gála, Kautman – 2.