Na závodech měl své zástupce také prachatický Šumavský triatlon (Šutri), kteří dosáhli na nejvyšší příčky. Mezi dívkami skončila Barbora Hlaváčová na prvním místě a mezi chlapci si odvezl Martin Debnar bronzovou medaili. „Oba výsledky jsou skvělé, konkurence byla veliká, o to větší můžeme mít radost,“ řekl trenér nadějných triatlonistů Miroslav Lorenc.
Barbora Hlaváčová zvítězila naprosto s přehledem, když měla v cíli více než půlminutový náskok před Petrou Vachulkovou a minutu nadělila třetí Anetě Grabmüllerové. „Závod byl poměrně těžký, voda byla dost studená a také mi nevyhovovalo malé depo. Nejprve jsem se pohybovala na druhém místě, kde jsem se střídala s Petrou Vachulkovou, ale v běhu jsem se pak utrhla a pohlídala si vítězství,“ sdělila vítězka Barbora Hlaváčová. Ta se v celkovém hodnocení dostala dokonce i na deváté místo mezi chlapci.
S distancí závodu 650 metrů plavání, 12 kilometrů na kole a 3 kilometry běh se skvěle vypořádal také Martin Debnar. „Dobře mi vyšlo plavání, překvapilo mě, že jsem se z vody dostal na pátém místě. Bohužel mojí velkou slabinou je zatím depo. Převléknutí mi trvalo docela dlouho, po tom náporu ve vodě se mi trochu točila hlava a propadl jsem se až na deváté místo. Poté jsem se vypracoval zpět až na třetí místo, kde už jsem se udržel. Pomýšlel jsem i na druhou příčku, ale ta mi nakonec o pár vteřin unikla,“ hodnotil závod Martin Debnar. Před ním skončil na prvním místě suveréní Lukáš Kočař a jen o tři vteřiny před Martinem byl Tomáš Kabrhel.
Oba talentovaní sportovci se věnují triatlonu teprve rok a už jsou jedni z nejlepších v celé republice. Nyní se připravují na další závod Českého poháru, který se koná v Karlových Varech. Ten je specifický v tom, že se zde více plave. To by mělo vyhovovat zejména Barboře Hlaváčové, která se plavání věnuje již děvět let. „Určitě bych zde chtěla zvítězit a ráda bych také vyhrála celkově celý Český pohár,“ řekla na závěr. Martin Debnar pak věří, že pokud se mu závod vydaří, mohl by skončit do pátého místa.