Klání bylo zařazeno do Bohemia Jackpot Cupu. „Je to seriál bodovaných turnajů, kde jde za každého hráče určitý finanční obnos do jackpotu, o který se na závěr turnaje hraje,“ přiblížil tento seriál Ivan Lauda.
V Byblosu se představilo 36 šipkařů, což je na Prachatice rekordní účast, hrálo se 501 Double out na dva vítězné legy a souboje probíhaly na čtyřech hracích strojích. „Účast byla velmi dobrá a soutěž kvalitní. Jen mrzí, že se turnaje zúčastnilo pouhých šest lidí z Prachatic. Ve startovním poli bylo i osm žen, takže bychom v příštím ročníku vypsali samostatný turnaj žen,“ uvedl Ivan Lauda a pokračoval: „V Byblosu je ideální prostor pro pořádání takovýchto turnajů a musím provozovatelům poděkovat, jak se turnaje zhostili. Hrálo se jednak o body do Jackpotu a jednak o zajímavé pivní ceny od pivovaru, který do Byblosu dodává pivo.“
Vítězem prachatického turnaje se stal Zdeněk Jílek z Vodňan, druhý skončil Pavel Buczek, třetí Michal Vlček a čtvrtý Jakub Daněk. „O páté místo se dělil Stanislav Kouba s překvapením turnaje Mojmírem Bieberlem, který si přišel zahrát spíše z hecu a pomalu všem vytřel zrak,“ doplnil Lauda.