VPS Novabrik Polička – Strabag Prachatice 2:1 (2:1). Domácí začali náporem, hosté hráli důsledně v obraně, ale využívali každou příležitost k rychlým protiútokům, když jeden dokázali v 11. minutě proměnit ve vedoucí branku. Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a během 14. minuty dokázali hráči Poličky otočit stav zápasu na 2:1, když hlavně vedoucí branka nechytatelnou střelou Slováčka nadchla všechny přítomné. Mladý celek hostů se představil ve velmi dobrém světle, utkání by slušela remíza, rozhodla jej však životní trefa Slováčka. Obě mužstva předvedla divákům nádherný sportovní zážitek, výborné výkony všech aktérů, jak samotných hráčů, tak i rozhodčích, byly skvělou propagací sálovky.

BKT Vamberk – Strabag Prachatice 7:1 (1:1). V brance domácích nastoupil, poté co v předchozím utkání obdržel modrou kartu brankář Morong, hráč z pole Kuhn a pro hosty byl téměř nepřekonatelnou překážkou. Od začátku získali domácí převahu, během krátké chvíle musel čelit brankář Růna třem šancím, když jednou jej zachránila tyč. Byl nejvíce vytíženým hráčem a dlouhou dobu držel hosty ve hře. Ti však působili po předchozím utkání značně unaveně, první poločas ještě udrželi nerozhodný výsledek, ale ve druhém, když se jim nedařilo překonat domácího brankáře a začali dělat chyby v obraně, po kterých inkasovali laciné branky, zcela rezignovali a výsledkem je krutá porážka.

Celostátní liga je již ve druhé polovině své dlouhodobé části. Dlouho se zdálo, že bude osmička pro čtvrtfinále play off jednoznačná, ale výsledky posledních čtyř kol tabulkou hodně zahýbaly a vše je naprosto otevřené. Prachatičtí jsou sice v tuto chvíli na výborném pátém místě, ale za zády mají nebezpečnou smečku pronásledovatelů. Čeká je tedy ještě pořádný kus tvrdé práce, aby si účast ve vyřazovacích bojích potvrdili, a to nejlépe z první čtyřky, odkud se dá předpokládat výhodnější los pro čtvrtfinále.

Po odehraných třinácti kolech má prachatický tým svého zástupce i v popředí tabulky ligových kanonýrů. S jedenácti přesnými zásahy je na třetím místě Václav Cais a ztrácí tři góly na vedoucí dvojici střelců.