Hned první den získali několik medailí v běhu na lyžích. Mezi mladšími žákyněmi vyhrála 2 kilometry volnou technikou Barbora Havlíčková ze Ski klubu Šumava a jedenácté místo přidala Tereza Sásková ze Ski Zadov. Na stejné trati mladších žáků si vybojoval stříbro Karel Vacek a pátý skončil František Honsa.

Pak přišel na řadu závod staršího žactva na 3 kilometry. Osmou příčku zde vybojovala Michaela Willmannová a patnáctá doběhla Tereza Vostradovská, obě v civilu závodnice Ski klubu Šumava Vimperk. Soutěž starších žáků se stala jasnou záležitostí Jiřího Mánka ze stejného oddílu, druhý skončil Tomáš Kalivoda též z vimperského klubu, ten však reprezentoval Plzeňský kraj. Jihočechům pak vybojoval pátou příčku Dominik Klement.

V pondělním odpoledni byly na pořadu rychlostní závody žactva v biatlonu. V dresu Jihočeského kraje zde bodovali na 6. místě Jakub Švejda a na 13. příčce Josef Tischler. Mezi mladšími žákyněmi si vyjely Mirka Chvalová a Evelína Daverná 12. respektive 13. místo. V soutěži starších žákyň získala P. Nováková 8. a K. Daverná 10. místo.

Všechna tato umístění jsou skvělou vizitkou lyžování z naší části Šumavy a dá se předpokládat, že to na ZODM ještě nebylo poslední slovo a další cenné kovy ještě mohou přijít.