Domácí Tatran si zde potvrdil příslušnost k soutěži i pro příští sezonu. Do turnaje vstupovali domácí z prvního místa s deseti body, stejně na tom byl i celek z Hranic. Po sedmi bodech pak měly Blansko, Turnov a SKJ České Budějovice, poslední Sparta Praha měla jen bod.

Při pohledu na nástupu týmů bylo jasné, že Sparta již na přímou účast v dalším ročníku soutěže rezignovala, přijela jen ve čtyřech lidech. Šlo tedy o to, kdo ze zbylých týmů jako druhý sestoupí do kvalifikace o návrat do první ligy.

Prachatičtí nezačali turnaj zrovna nejlépe, když prohráli s Železem Hranice 3:4 a poté s Blanskem 2:4. V obou zápasech se nezadařilo v nižších vahách a ty vyšší již neměly šanci ztrátu dotáhnout. Judisté Tatranu ještě prohráli 3:4 s Turnovem, ale zbývající dva soky porazili. Nad pražskou Spartou vyhráli vysoko 5:1 a SKJ České Budějovice porazili 4:2. V celkovém hodnocení skupiny o udržení skončili Prachatičtí na čtvrtém místě s jednobodovou ztrátou na Turnov a Blansko. Vítězem se po zásluze stali judisté z Hranic. Spartu Praha do kvalifikace o návrat do prvoligové soutěže doprovodí SKJ České Budějovice.

Prachatičtí judisté i v silně omlazené sestavě prokázali, že do prvoligové soutěže suverénně patří. Navíc někteří nadějní závodníci tentokrát nemohli nastoupit z důvodu zranění. O perspektivu prachatického juda nemusejí být obavy. To si všichni budou moci říci i v rámci oslav padesátých narozenin od založení juda v Prachaticích, které budou místní judisté slavit 25. listopadu.