Po jarních základních kolech prvoligové soutěže judistů Prachatičtí nepostoupili do horní skupiny, která bojuje o postup do Extraligy. Nicméně na pátém místě tabulky získali dva bonifikační body pro podzimní část soutěže.

První podzimní kolo zvládli Prachatičtí vcelku dobře, když z pěti utkání dvě vyhráli, dvakrát remizovali a jednou odešli z tatami poraženi. Zvítězili nad Blanskem 5:2 a porazili SKJ České Budějovice 4:2. Nerozhodnými výsledky 3:3 pak skončily zápasy se Spartou Praha a Turnovem, přičemž v obou duelech zvítězili judisté Tatranu na pomocné body 30:27. Jejich jediným přemožitelem se tak stal celek Železo Hranice, se kterým prohráli 3:4. Po prvním turnaji vedou tabulku této skupiny Prachatičtí, kteří i s dvoubodovou bonifikací nasbírali deset bodů. Stejně je na tom i celek z Hranic, třetí Blansko již má bodů sedm, stejně jako čtvrtý Turnov a páté České Budějovice. Šestá Sparta Pracha má jediný bod za bonifikaci ze základní skupiny.
Sobotní program v prachatické sportovní hale začíná již v 10.30 hodin prezentací a vážením závodníků. Samotné boje vypuknou na dvou tatami přesně v poledne.

„Dlouhou dobu již v Prachaticích turnaj dlouhodobé soutěže družstev nebyl a chtěli jsme se zase představit i před domácími fanoušky. Proto jsme požádali o pořadatelství, které nám bylo následně přiděleno. Tým se pomalu obměňuje, přicházejí do něj výborní mladí judisté, kteří si vedou velice dobře, a určitě stojí za to je vidět přímo v akci,“ uvedl k sobotnímu turnaji tradičně bodující Jindřich Drahoš a doplnil: „Rád bych za celý klub pozval do sportovní haly co nejvíce fanoušků. Určitě se bude nač dívat a fandění nám hodně pomůže. Máme sice po prvním turnaji dobrou výchozí pozici, ale ještě by se to mohlo zvrtnout. Věříme však, že si první ligu zajistíme hned po prvním zápase a fanoušci se pak s námi budou moci radovat z dobrého sportu.“