HBC Prachatice – SK Tábor 2:3 ss (1:0, 1:1, 0:1)

Domácí se skoro celou první polovinu soutěže potýkají s málo účinnou střelbou a s výjimkou utkání s Dynamem (10) a Horní Břízou (4) nebyli schopni vstřelit v utkání více než 3 branky. Na malou střeleckou produktivitu a zbytečné chyby pak doplácí ve vyrovnaných utkáních ztrátou bodů, což znovu potvrdilo i utkání s nekompletním Táborem.

„Po těsné porážce s Pískem jsme opět nastoupili proti dalšímu silnému celku. Ten přijel s devíti hráči do pole. I vzhledem k průběhu zápasu jsme tak dva body ztratili a ne jeden získali. A zase v tom měly prsty závěrečné minuty zápasu a dnes navíc i brankář. Oťukávací minuty úvodní třetiny nepřinesly nic podstatného a tak nejdůležitější událostí byl náš vedoucí gól, který jsme dali po samostatném úniku a úspěšné dorážce našeho hráče – 1:0. K tomu je však třeba i přičíst, že jsme nevyužili dvojnásobnou přesilovku a nevyužité šance byly jednou z příčin konečné porážky. Druhá třetina byla ve znamení našeho náporu a ojedinělých útoků Táborských. My však naše příležitosti nevyužili, a tak přišel trest. Z rohu mantinelu dostal hráč hostí míček na modrou a na jeho střelu k zadní tyči zastíněnou naším bekem gólman nedosáhl a bylo srovnáno 1:1. I tak jsme ale odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem, když Turek vyjel zpoza branky až do šance a z úhlu se trefil přesně nad rameno klečícího Turánského. Závěrečnou část základní hrací doby hodně ovlivnil výkon našeho brankáře jak v dobrém, tak i ve špatném smyslu slova. Nejprve jsme totiž nabídli zbytečnými fauly soupeři přesilovku pět na tři, při které vytáhl několik fantastických zákroků. Při další přesilovce hostů jsme se dokonce mohli radovat z další branky, ale Květoň trefil pouze tyč. I tak se ale zdálo, že zápas v pohodě kontrolujeme a nic už nás nepřipraví o body. Jenže dvě minuty před koncem vystřelil téměř od červené hráč Tábora a k překvapení všech a hlavně brankáře Študlara projel míček mezi betony do sítě a bylo srovnáno. Hodně laciná branka nás stála vítězství, naopak hosty nakopla v tlaku a i díky štěstí jsme nakonec neodcházeli s prázdnou. V nájezdech se ujal hned první pokus hostů a úspěšný bekhendový blafák. Ostatní pokusy zůstaly nevyužity. Květoň si také z bekhendu na Turánského nepřišel, Peškovi míček utekl a Leffler mířil jen mezi sklaplé betony. Další dva nájezdy Tábora šly pokaždé mimo,” komentoval utkání domácí gólman P. Študlar.

Branky: S. Květoň (Švácha), Turek (Švácha). Sestava: Študlar P. – Švácha J., Dojčar M., Bárta P., Šebesta R., Janda T. Květoň S., Turek J.(C), Kadlec M., Pešek J., Leffler J., Sedláček K., Bušek P., Hebík M.

Příští mistrovské utkání sehraji Horalové nyní v sobotu od 10 hodin ve Zlivi proti místnímu HBC.

Josef Parkman