HBC Prachatice - HC ŠD Písek 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Vyrovnané střetnutí rozhodlo více individuálních chyb na straně domácích. V posledních minutách střetnutí hosty i díky přesilové hře přehrávali, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Po dvou vítězstvích na hřištích soupeřů tak tentokrát Horalové neuspěli a první polovinu základní části soutěže zakončili těsnou porážkou.
„Jak už bývá doma zvykem, nezalekneme se nikoho a do zápasu jdeme aktivně. Za naši aktivitu jsme také byli odměněni přesilovou hrou. Jenže místo vedoucí branky přišel šok, Pešek ztratil míček na červené a svého upláchnuvšího soupeře již nestíhal, ten se tak dostal až před našeho gólmana a své sólo zakončil úspěšným bekhendovým blafákem na 0:1. Při naší další přesilovce mohlo být ještě hůř, když hráč Písku doběhl jako blesk vyhozený míček, náš brankář tak nestihl rozehrát pryč a písecký borec se tak dostal před naši prázdnou branku. Jeden pokus zlikvidoval gólman se štěstím lapačkou a dorážky zastavil na brankové čáře Bušek. O přestávce burcoval v šatně kapitán Turek hráče k větší bojovnosti a aktivitě,” komentoval první část gólman P. Študlar.

„Druhou část jsme začali náporem, ale brankář Písku Buček byl jistý a všechny pokusy kryl. Jediný, kdo zatím skončil za jeho zády v brance, byl jeho vlastní obránce Marek, kterého za brankovou čáru po vzájemné srážce poslal náš kapitán Turek. Vyrovnávací branka se zrodila po velké šanci hostí, Kabele vypálil do tyče, míček si doběhl, zpoza branky nahrál svému spoluhráči, jeho střelu do prázdné náš gólman vytáhl betonem a z následného protiútoku po krásné kolmici náš hráč zamířil přesně nad beton ležícího brankáře a vyrovnal na 1:1. Při dalším závaru u naší branky, kdy se míček různě odrážel od tyček a nakonec skončil mimo, se hosté dožadovali branky, ale bez úspěchu,” doplnil ke druhé třetině Študlar.

„Bohužel, poslední část ukázala jak světlé, tak i záporné stránky naší hry a přístupu k ní. Hned po půl minutě jsme totiž dostali branku na 1:2, když se mezi kruhy naší obranou dostal hráč Písku a jeho bekhendovou střelu ještě tečoval náš bek mimo dosah brankáře do horního růžku. Někteří naši hráči se pak více než na hru a vlastní výkon začali starat o to, co rozhodčí pískli, nepískli, nebo měli či neměli písknout. Takže v krátkém sledu putovali za katr s osobními tresty Květoň s Bártou za diskuze, což pro ně znamenalo konec v zápase. To nás však naštěstí nepoložilo a po změně stran v polovině třetiny jsme se opět hnali za vyrovnáním. Hosté v čele s jistým Bučkem odolávali až do přesilovkové trefy Šváchy, který protlačil míček do branky na 2:2. A najednou se zdálo, že bod s mistrem nemusí být utopií. Jenomže to by tři minuty před sirénou nesměl přijít nepochopitelný kiks naší obrany, který našemu soupeři doslova a do písmene daroval rozhodující branku. Míček se dostal k zadnímu mantinelu, kde si ho držel Pavel Bušek, jenže s ním při čekání na nějakého naběhnuvšího spoluhráče míchal tak dlouho, že když se konečně volný parťák objevil, došlo ke ztrátě oranžového nesmyslu, ten se letem dostal před naši branku, kde byli úplně nepochopitelně dva samotní hráči Písku, jeden ze vzduchu sklepnul míček přesně na svého spoluhráče před prázdnou branku a tenhle gól by snad dal i slepý, 2:3. Náš tlak při závěrečné hře bez gólmana již bohužel vedl jen k několika zblokovaným pokusům a Písečtí tak po třech porážkách dokázali vyhrát, bohužel na náš účet. V naší šatně zavládlo na jednu stranu rozčarování z takovéto ztráty nadějného skóre a vědomí, že za předvedený výkon jsme si minimálně bod zasloužili. Na druhou stranu mistr, ať už v jakýchkoliv problémech, je pořád mistr a prohrát s ním o gól není žádná ostuda. Velký dík patří našim fandům, kteří nás i v nepříliš pěkném počasí podporovali až do konce a vytvořili tomuto krásnému zápasu důstojnou kulisu,” dodal k utkání domácí gólman.

Sestava Prachatic: Študlar P., (Lux L.) - Švácha J., Dojčar M., Bárta P., Bušek P., Mík M., Květoň S., Turek J., Kadlec M., Pešek J., Leffler J., Sedláček K., Hebík M.
Příští mistrovské utkání sehrají Horalové nyní v sobotu opět doma v Žernovicích, kdy od 14 hodin hostí SK Tábor.

Josef Parkman