Dynamo ČB - HBC Prachatice 1:10 (1:4, 0:3, 0:3)

„Druhý zápas za sebou venku nám postavil do cesty budějovické Dynamo, kterému se v letošní sezoně zatím vůbec nedaří. Hned v úvodu jsme se dokázali dvakrát střelecky prosadit, ale pak jsme Dynamu sami nabídli šanci na zdramatizování, když obránce Janda našel přihrávkou přesně hráče domácích mezi kruhy a ten se střelou pod horní tyčku nemýlil. Možnou zápletku jsme vyřešili vzápětí, když Janda odčinil svou chybu a ostrou střelou z modré dal náš třetí gól. Do konce třetiny jsme přidali ještě jeden zásah a vytvořili si tak pohodový náskok,“ komentoval první třetinu brankář P. Študlar.
„Domácí se však nevzdali a v úvodních minutách druhé části si vytvořili několik slibných šancí, které však i díky umu našeho gólmana zůstaly bez gólové tečky. Tlak Dynama mohl vygradovat při následné přesilovce, ale vítr z plachet jim vzal Pešek, když se sólem přes celé hřiště prokličkoval až před brankáře a zvýšil na 5:1. To byl asi zlomový okamžik zápasu, od té chvíle jsme pevně drželi otěže zápasu ve svých rukách a postupně navyšovali svůj náskok až k výslednému skóre. Hattrickem se blýskl Slavomír Květoň, který zaznamenal i desátou branku. Před dvěma domácími zápasy jsme si tak zlepšili bodový zisk i sebevědomí. Ale nesmíme se nechat ukolébat, utkání s Pískem a Táborem budou hodně těžká a bude úspěch urvat bodík,“ dodal Študlar.

Branky Prachatic: S. Květoň 3, Pešek 2, Turek 2, J. Leffler, Janda, Švácha. Sestava: Študlar – Švácha, Dojčar, Janda, Šebesta, Mík, S. Květoň, Turek, M. Kadlec, Pešek, J. Leffler, Hebík, Matoušek

Příští utkání hrají Horalové v sobotu v Žernovicích od 14 hodin proti HC ŠD Písek.

Josef Parkman