V kategorii III. ligy soupeřila Jana Krtoušová s děvčaty z TJ Slovan J. Hradec, TJ Merkur ČB, SG Liberec a TJ Spartak S. Ústí. Na všech nářadích předvedla solidní výkon. Povedl se jí pěkný přemet přes přeskokový stůl, přemet stranou na kladině, seskok saltem vpřed, na akrobacii předvedla flik vzad, salto vpřed i vzad a na bradlech se jí podařila vzklopka na nižší žerdi. Celkově vybojovala 9. místo.

II. liga je výkonnostně nejnáročnější kategorií, ve které jsou zařazena děvčata od ročníku narození 1999. Letos byl věkový rozdíl přesně 10 let mezi nejmladšími, kterými byly právě vimperské gymnastky, a nejstarší závodnicí ze S. Ústí Ivou Novotnou , která je již několikanásobnou mistryní České republiky. Obě vimperské závodnice se velice snažily zacvičit co nejlépe. Pochvalu za bojovnost zaslouží Dominika Němcová. Mile překvapila trenérku lepším výkonem na všech nářadích než při tréninku. Dominika měla několikaletou pauzu ve cvičení sportovní gymnastiky a tohle byl její první krajský start po přestávce. Obsadila krásné 8. místo. Kateřina Vrábelová zvládla na bradlech vzklopku s obratem 180º, vzklopku spádovou i visovou a v silné konkurenci skončila na 7. místě.

Umístění všech tří reprezentantek z Vimperka v první desítce je solidním začátkem podzimní sezony a jistě se budou snažit v tomto trendu pokračovat dále.

Marie Kotlíková