První finále jasně pro Liberec, v sobotu odveta

Liberec - První finálové utkání extraligy: Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice 3:0 (18, 21, 19), domácí tým zvládl premiéru za 81 minutu.

17.4.2015

Jihostroj České Budějovice v play offFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Bouřlivá atmosféra přivítala finalisty play off extraligy ve volejbale mužů, na severu Čech se utkala domácí Dukla Liberec s Českými Budějovicemi. Oba týmy před zápasem avizovaly, že důležitým momentem bude úspěšnost podání. Lépe začali hosté, i díky výbornému servisu Michala Kriška šli do vedení (5:8). Liberečtí byli ale na svého soupeře dobře připraveni a skvělými bloky se jim podařilo skóre otočit (16:14). Jihostroj hrál v této chvíli nervózně, chyboval, naopak domácí postupně přidávali body a zaslouženě vyhráli (25:18).

Do druhého setu zůstala sestava domácího celku nezměněná, na straně Jihostroje vystřídal smečař Fila Kulihu. Obraz hry na palubovce se ale nezměnil. Jihostroj se hledal, jeho hra postrádala přesnost, naopak Dukla výborně bránila na síti i v poli, Janouch pestře rozděloval nahrávky mezi všechny své útočníky. I proto si na své konto připsala další set (25:21).

České Budějovice i ve třetím dějství tahaly ve výměnách za kratší konec provazu, Liberec si ve velké pohodě dokráčel pro první finálové vítězství. Utkání nápadně připomínalo loňskou sérii, kdy na jejím začátku také Severočeši vyhráli 3:0, titul ale získal Jihostroj.

Stav série Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice je 1:0.

VK Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice 3:0 (18, 21, 19), čas: 84 minuty, rozhodčí: Hudík, Krtička, diváků: 1200.

VK Dukla Liberec: Patucha, Janouch, Zajíček, Leikep, Správka, Tomáš Kriško – libero Kopáček. Trenér Michal Nekola

Jihostroj České Budějovice: Habr, Michal Kriško, Sobotka, Mach, Michálek, Kuliha – libero Hupka (Zapletal, Fila, Pleva). Trenér Jan Svoboda.

Autor: Kamil Jáša

17.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Porota vybere tři nejlepší domácí vánoční ořechy

Vimperské gymnastky na závodech v Českých Budějovicích.

Gymnastky zakončili soutěžní sezonu

Adventní nálada ovanula knihovnu

Prachatice - Oddělení pro děti a mládež si pro své dětské návštěvníky připravilo adventní odpoledne spojené s tvůrčími dílnami.

Při nehodě se těžce zranil řidič

Vodňany – Nákladní automobil se ve čtvrtek před 16. hodinou čelně střetl s osobákem na obchvatu Vodňan.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

České Budějovice - Ve čtvrtek 7. prosince zemřel akademický malíř, grafik a restaurátor Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie (AJG), který působil ve vedení instituce v letech 1970 až 1986.

Tipsport vede na skóre

Vimperk - Místní liga sálového fotbalu pokračovala druhým kolem. Po něm stále zůstávají bez porážky ještě tři týmy, a to Tipsport, Čkyně a prachatický FC Norton.