BK Vimperk – BK Pelhřimov 84:75 (34:34). K zápasu dorazil hostující tým pro velkou marodku pouze s pěti hráči na soupisce, ale i tak do Vimperka přivezl prakticky to nejlepší, co má. Pouze pivot Fiala chyběl z hráčů základní sestavy, a to nakonec byl nejspíše rozhodující faktor.

Od začátku se odehrávala na palubovce velmi silová hra a především pod oběma koši to chvilkami vypadlo spíše na ragby než na basketbal. Hostující tým převážně využíval podkošového Kubisku, který ale byl po celý zápas výborně bráněn duem Sitár – Vácha a nakonec zaznamenal pouhých 10 bodů, což je výrazně nižší číslo, než na které je zvyklý. Po prvním poločase, který skončil 34:34, bylo vidět, že i v pěti hráčích je soupeř odhodlán vyhrát a zkušenost z dřívějších let, kdy hrával druhou ligu, vyrovnávala jejich lavičku, na které nebyl nikdo připraven na střídání.

Po celý zápas držel domácí svojí střeleckou potencí F. Doule, díky kterému se Vimperk držel neustále na dostřel. Koncem třetí čtvrtiny už bylo znát, že hráčům Pelhřimova dochází síla a pomalinku se misky vah přikláněly na stranu domácích, ale pokaždé, když se zdálo, že by mohl jít Vimperk do trháku, zaznamenal soupeř úspěšný trojbodový pokus a rázem bylo znovu vyrovnáno. Poslední čtvrtina byla óda na útočný basketbal. Unavená sestava Pelhřimova nestíhala rychlým útokům domácích. Jediná věc, která je držela nad vodou, byla střelba za tři body, kterou měli více než dobrou. Jen díky ní musel Vimperk bojovat o vítězství téměř až do úplného konce. Konečné skóre poslední čtvrtiny bylo 31:21, což je číslo, které často nenastane ani za poločas.

Body Vimperka: F. Doule 29, M. Susol 15, R. Klímek 11, M. Sitár 10, J. Hodina 8, P. Lukáš 7, M. Gála a K. Vácha 2. Základní sestava: M. Susol – M. Gála, J. Hodina – M. Sitár, F. Doule. Lavička: P. Lukáš, R. Klímek, K.Vácha, M. Kubiš (nenastoupil), J. Heřta (nenastoupil), V. Kautman (trenér).

BK Vimperk – Jiskra Humpolec 60:77 (30:34). Následující den zavítal na vimperskou půdu druhý zástupce z Vysočiny. Loňský účastník druhé ligy a největší favorit na vítězství a opětovný postup o soutěž výše. Zprávy o sobotním vítězství se šířily rychle a dozvěděl se je i soupeř, který oproti sobotnímu zápasu ve Strakonicích povolal dva hráče, kteří jsou pro Humpolecké velmi důležití, a nakonec tomu tak bylo i ve Vimperku.

Hned z prvních útoků bylo znát, že výšková převaha hráčů Humpolce a především mohutná postava pivota S.Vítka budou rozhodujícím faktorem pro doskok a práci pod košem. Vimperku se nedařil útočný ani obranný doskok. Soupeř si připravoval několik šancí za sebou a trestal každou chybu, kterou domácí udělali. I přes všechny zápory se Vimperk snažil hrát důstojnou roli v tomto utkání a dlouho to vypadalo, že bude mít i šanci se pokusit dotáhnout zápas do vítězného konce.

Bohužel proti byli humpolečtí střelci z perimetru, kteří v poslední čtvrtině během tří minut zaznamenali z pěti pokusů pět úspěšných trojkových košů a Vimperští byli úplně opaření a odevzdaní. Prakticky přestali plnit útočné pokyny a na obranné polovině to bylo možná ještě horší. Jediným pozitivem může být opětovné nasazení mladých hráčů, kteří sbírají zkušenosti minutku po minutce. Výsledek je pro Vimperk až příliš krutý, protože po tři čtvrtiny byl vyrovnaným soupeřem. Dva povolaní hráči hostů nakonec zaznamenali 19 respektive 14 bodů a převážně pivot Vítek byl nepřekonatelným problémem jak v obraně, tak v útoku.

Body Vimperka: M. Susol 17, J. Hodina 12, M. Sitár 12, F. Doule 9, R. Klímek 4, P. Lukáš, M. Gála a K. Vácha 2. Základní sestava: M. Susol – M. Gála, J. Hodina – M. Sitár, F. Doule. Lavička: P. Lukáš, R. Klímek, K. Vácha, M. Kubiš, J. Koudelka, J. Heřta (nenastoupil), V. Kautman (trenér).

Kamil Vácha