V základní skupině skončili Prachatičtí na třetím místě, které jim vyneslo účast ve finálových bojích nejlepších šesti družstev v České republice. Základní část této skupiny vyhrály Litoměřice před Chomutovem. Čtvrtý v této skupině skončil Jablonec, pátá Plzeň a šesté USK Praha.

V paralelní skupině B vyhráli dorostenci Železa Hranice, druhé skončilo Brno a třetí Nový Bydžov. Tyto tři celky postoupily do finálové skupiny.

První kolo finálové skupiny se konalo v Hranicích na Moravě. Vítězové základních skupin si sem přinesli tři bonifikační body, druzí dva body a celky na třetích místech bod jeden. Judisté Tatranu začali turnaj v Hranicích výborně a porazili soupeře z Nového Bydžova vysoko 7:1. Ve druhém utkání narazili na výborného soka z Brna a výsledek byl až příliš krutý, Tatran soupeři podlehl 0:8. Z této porážky se však Prachatičtí rychle oklepali a v následném duelu porazili vítěze druhé základní skupiny, domácí Železo Hranice, přesvědčivě 5:2. Ve čtvrtém utkání narazili znovu na vítěze své skupiny, judisty Litoměřic. S tímto týmem Prachatičtí dvakrát v sezoně vysoko prohráli, ale tentokrát dokázali remizovat 4:4. Na závěr programu prvního finálového kola přišla smolná porážka s Chomutovem 3:5.

Po prvním kole vede tabulku Brno s velkým čtyřbodovým náskokem na Hranice na Moravě a Litoměřice. O další bodík pozadu je Chomutov a dva body na medailové pozice ztrácejí Prachatičtí. Nový Bydžov má na kontě pouze jediný bonifikační bodík.

„Rádi bychom na domácím tatami získali medaili. Ztrácíme dva body na třetí i druhé místo a klukům věřím. Nějaký ten bodík jsme minule smolně ztratili, tak by se mohlo štěstíčko tentokrát trochu přiklonit zase k nám. Získat medaili v domácím prostředí a před domácími fanoušky je vždy něco nádherného. Uděláme pro to všechno,“ slibuje za závodníky trenér Antonín Turek.

Turnaj začíná zítra od 10.30 hodin v prachatické sportovní hale. Prát se budou závodníci současně na dvou tatami, takže může mít soutěž rychlý spád. „Samozřejmě chceme pozvat všechny fanoušky juda, aby nám přišli zafandit. Dorostenecké judo má velice dobrou úroveň a určitě se bude na co dívat. Přijďte povzbudit naše kluky, za tu dřinu a píli si to určitě zaslouží. A pokud se medaile podaří, bude to taková třešnička na dortu,“ zve na druhý finálový turnaj dorostenecké první ligy družstev trenér mládeže prachatického klubu a zkušený závodník Josef Puš.