Mládežníci se v kategoriích od mladšího žactva až po dorostence představili na Českém poháru v Chomutově. „Jeli jsme tam se šestnácti závodníky a mohu to hodnotit jako solidní vystoupení, především v žákovských kategoriích," komentoval výkony prachatických judistů trenér Josef Puš.

Mezi žactvem zacinkaly i cenné kovy, několikrát to skončilo medailí bramborovou. „Ve třicítce mladších žáků šel Dominik Bauer. Šel skvěle a svou kategorii vyhrál. V průměru se pralo v každé váze kolem sedmnácti judistů. Vše tedy začalo výborně. Ve třicet čtyřce se pral Filip Sedláček, který prohrál až ve finále, přičemž se ve váze představilo osmadvacet závodníků. ve finálovém zápase vyhrával na juko a přesně s gongem upadl na wazzari, takže z toho bylo stříbro. Ale zaslouženě, jeho soupeř byl lepší. Čtyřicítku šla Iva Dudlová a ta také prohrála až ve finále 0:1 na praporky. Hodně těsný výsledek. Iva byla sice agresivnější, ale nebezpečnější byla její soupeřka," uvedl k medailovým úspěchům Josef Puš.

Pak však přišly pro prachatické závodníky smolné momenty. Už byly na dosah medaile, ale nakonec z toho nic nebylo. „Eliška Petrášková prohrála v šestatřicítce v boji o bronzovou medaili. Ve starších žákyních se praly Iva Horáková a Tereza Kolářová a také ony prohrály své souboje o třetí místa. Ale musím je pochválit. Iva například třikrát vyhrála a dvakrát prohrála. Tereza si také prošla celým pavoukem, ale na konci to nevyšlo. Mezi dorostenci se nečekaly žádné velké úspěchy. kluci jsou v kategorii prvním rokem, takže spíš jeli na zkušenou, aby se trochu otrkali," komentoval další výsledky Josef Puš.

K prvnímu kolo prvoligové soutěže družstev vyrazili i muži Tatranu Prachatice. To se konalo v Praze. „Kluci zabojovali na výbornou. Z deseti možných bodů jich udělali osm, což je vynikající vstup do soutěže. Prohráli jen se Štolou Praha. Tam doplatili na nová pravidla, že se nesmí chytat soupeř za nohavice a tím vlastně tři zápasy prohráli. Jak to mají závodníci naučené, tak si to zkrátka kluci neuvědomili. Je to zase o čase, než to všichni dostanou do krve," komentoval výsledky Josef Puš a doplnil sestavu, která se za Tatran v Praze prala: „Šedesátku šel Petr Dejmek, šestašedesátku Jirka Mátl, třiasedmdesátku David Voráček, jednaosmdesátku Tonda Turek, devadesátku Jindra Drahoš, stovku Jakub Drahoš a plusku Pepa Šíma. Nebyli Jirka Petrášek, který šel ve stejném termínu extraligu za Plzeň, Radek Aleš a Lukáš Traxler jsou zranění."