Ti nejstarší z kategorií masters zamířili na Slovensko, kde se konalo mezinárodní mistrovství této země. „Na Slovensko jsme jeli ve čtyřech, a to Kuba Drahoš, David Voráček, Zdeněk Novák a moje maličkost,“ vypočetl výpravu prachatických závodníků Antonín Turek a pokračoval: „Šampionát se konal stejně jako v loňském roce v Povážské Bystrici, kam se tentokrát sjeli závodníci z deseti států. Účast možná byla o něco slabší početně, ale určitě to nic neubralo na kvalitě závodu.“

Zdeněk Novák se pral v kategorii M3 ve váze nad sto kilogramů a veze si domů bronzovou medaili. „Zdeněk prohrál s pozdějším vítězem z Polska i se Slovákem, takže to nakonec bylo třetí místo,“ uvedl Antonín Turek.

Jakub Drahoš se pral v M2 do sta kilogramů a byl suverénem soutěže. „Kuba vyhrál váhu s naprostým přehledem. Zúčastnil se i vypsané soutěže bez rozdílu vah, kterou také vyhrál, když ve finále porazil Slováka, se kterým loni v této soutěži prohrál. Vrátil mu to excelentně, když ho na žíněnce doslova smázl,“ vyzdvihl výkony nejúspěšnějšího prachatického závodníka Antonín Turek.

Po dlouhé odmlce se na tatami vrátil David Voráček v M3. Zkušeného závodníka však ani čtyřměsíční absence nijak neovlivnila. „Trochu jsme se báli, co to s ním udělá, ale zvládl to skvěle. Pral se nádherně a zaslouženě si došel až pro zlato. Porazil všechny a ve finále nějakého Rumuna,“ doplnil k dalšímu závodníkovi A. Turek.

Sám Antonín Turek si pak ve své kategorii došel pro stříbro. „Jako vždy jsem prohrál s tradičním soupeřem ze Slovenska. Nějak mi to na něj zkrátka nejde. Asi si to na něho schovávám na evropský šampionát,“ uvedl ke svému výkonu Antonín Turek a doplnil: „Ze Slovenska jsme samozřejmě přijeli spokojení, každý bral nějakou medaili. Závody byly opět kvalitní. Možná byl trochu zklamaný Zdeněk Novák s bronzem, ale je třeba říci, že i když je to náš nejtěžší závodník, tak proti soupeřům je pořád drobounký. To jsou všechno soupeři kolem sto čtyřiceti kil a s jeho sto pěti kily je to hodně složité.“

Do rakouského Rohrbachu pak vyrazila skupina mladých závodníků, které v roli trenéra vedl junior Petr Dejmek, který si také zazávodil. „Bylo tam šest zemí. Moc se mi to líbilo, byly to moje první zahraniční závody. Účast byla solidní. Například v mé váhové kategorii mezi juniory v České republice moc závodníků není, tady se nás sešlo sedm. Pralo se mi výborně. Ve skupině jsem byl druhý, v semifinále jsem se střetl s Ramazanem Isajevem, který mě porazil a nakonec jsem získal bronz,“ uvedl ke svému vystoupení Petr Dejmek.

Na tatami se pak představili i další prachatičtí závodníci. „Filip Sedláček měl ve váze také sedm lidí. Pral se opravdu výborně a nakonec celý turnaj vyhrál. To bylo mezi staršími žáky. Pak šla Iva Dudlová. Ta šla naprosto excelentně. Měla v kategorii dvě soupeřky a dohromady na žíněnce strávila necelou půlminutu, ani se nezapotila. První hodila za deset vteřin a druhou také hodně brzy. Představila se také Eliška Petrášková. Ta svůj první zápas prohrála, pak šla ještě dvakrát, to vyhrála a nakonec získala druhé místo. Také se prala výborně. Odjížděli jsme z Rakouska spokojení, všichni jsme získali nějakou medaili a nasbírali další zkušenosti,“ zhodnotil závody v Rakousku Petr Dejmek.